Mid America TT Series

Indy Cross - Brookside Park

By: Indy Cross
Posted: Oct 2, 2021

Indy Cross - Brookside Park
Indianapolis, IN
October 2, 2021
 
Men 1/2
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Luke Arens Adapt 100
2 Brandon Goodwin Aether Racing 93
Men 3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Thomas Minner ZWS / Brilliant Advice 100
2 Collin Shipman Midwest Devo Support Crew 93
DNF Brody Kelly Nine13 P/B Singleton Coaching 30
Men 4
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Phillip Gardner The Post Racing 80
2 Derek Groves Dash Racing 73
3 Seth Monholand None 68
4 Noah Chabot NEXT Cycling 65
Men 5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Seiji Suzuki 859 Cycling 80
2 Robert Krahulik Team Indiebike p/b IU Health 73
3 Kevin Wagner Ronin Velosport 68
4 Brian Dawson Fort Wayne Outfitters 65
5 Shawn Kelley SLF MOTIONS LLC 63
DNF Matt Jones Dash Racing 20
Master 35+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Michael  Keppler Speedway Wheelmen 100
2 Luther S Prater Speedway Wheelmen 93
Master 50+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Randy Witte The Bicycle Station 100
2 Jeff Mason Midwest Devo Support Crew/Team Heroes 93
3 Jim  Jensen Gray Goat Sports 88
4 Tim Gavin Team Heroes 85
Master 35+ 4/5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Kris Lasure The Bicycle Station 80
2 Joe Mercer None 73
3 Alan Clements None 68
4 John Yoder Phoenix Fitness and Training 65
5 Adam Glass Team Handmade 63
6 Luther S Prater Speedway Wheelmen 62
7 Michael  Tamaddoni None 61
Master 50+ 4/5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Todd Wingler bicycle outfitters 80
2 Lyle Dailey ZWS / Brilliant Advice 73
3 Chuck Warren Ronin Velosport 68
4 Andrew Alvarado A.G.A. Remodeling 65
5 Rob Proctor None 63
Master 60+
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Bryan Boggs Gray Goat  Masters Team 80
2 Dennis Barber Bicycle Station 73
3 John Gardner J's  Bikes Racing 68
4 Roger Heldman Gray Goat Dirt Team 65
Women 1/2/3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Alison Mundell Ronin Velosport 60
2 Sierra Siebenlist Upland Brewing p/b Gray Goat 53
3 Marissa Doner Be Real Sports 48
Junior Boys 17-18
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Anson Sperry Midwest Devo 60
2 Blake Dawson Fort Wayne outfitters  53
Junior Boys 15-16
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Calvin Conaway Midwest Devo 60
2 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot 53
3 Alec Clements Midwest DEVO 48
4 Alex Murphy Midwest Devo 45
DNF Eli Lengacher Midwest Devo 10
Junior Boys 13-14
Place First Name Last Name Team Race 4
1 ethan brown midwest devo 40
2 Jack Helvie MidWest Devo 35
3 Jackson  Clary MidWest Devo 32
4 Ethan Clements Midwest DEVO 30
5 Jackson Strutz Midwest Devo 29
6 Andrew Boehman J's Youth Cycling 28
7 Nolan Cummings Midwest DEVO 27
Junior Boys 11-12
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Quinn Peconga Midwest Devo 40
2 Ryder Mason Midwest Devo 35
3 Henry Cummings Midwest DEVO 32
4 Aaron Boehman Team Adventures 30
DNF Declan McKitrick Lionhearts 7
Junior Boys 9-10
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Adam  Boehman Team Adventures 40
2 Evan Schaefer Midwest Devo 35
3 Jenson Tamaddoni Midwest Devo 32
4 Topher Dolinski Midwest Devo & Dash Racing 30
5 James Chamberlain None 29
6 Jonny Tamaddoni None 28
Junior Girls 13-14
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Ava Shipman Midwest Devo 40
Junior Girls 11-12
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Evie Alvarado Midwest Devo 40
2 Ella Pryor Midwest Devo 35
3 Emelia Brown None 32
DNR Arlie Moore Midwest Devo 0
Junior Girls 9-10
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Ellie Minner Lionhearts 40

Back