Mid America TT Series

Indy Cross - Christian Park

By: Indy Cross
Posted: Sep 25, 2021

Indy Cross - Christian Park
Indianapolis, IN
September 25, 2021
 
Men 1/2
Place First Name Last Name Team Points
1 Luke Arens Adapt 100
2 Zachary Andrews Midwest Development Cycling Inc.  93
3 Brandon Goodwin Aether Racing 88
DNS John Kniesly KING KOG BROOKLYN 0
DNS Luke Kalbfell Apex Cycling Team 0
DNS George Frazier Merlin Metalworks 0
Men 3
Place First Name Last Name Team Points
1 Brody Kelly Nine13 P/B Singleton Coaching 100
2 Richard Carson ARC/CADENCE 93
3 Mark Illingworth Queen City Wheels 88
4 Collin Shipman Midwest Devo Support Crew 85
Men 4
Place First Name Last Name Team Points
1 Phillip Gardner The Post Racing 80
2 Seth Monholand None 73
DNF Noah Chabot NEXT Cycling 20
Men 5
Place First Name Last Name Team Points
1 Seiji Suzuki 859 Cycling 80
2 Kevin Wagner Ronin Velosport 73
3 Brian Dawson Fort Wayne Outfitters 68
DNS Ray Yarberry None 0
Master 35+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Points
1 Eric Anderson BGI-Trek Masters 100
2 Michael  Keppler Speedway Wheelmen 93
3 Scott Helvie Bicycle Garage Indy 88
4 Shelby Gibbs Dash Racing 85
DNF Luther S Prater Speedway Wheelmen 30
DNS Chris  Bowman Gray Goat Dirt 0
Master 50+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Points
1 Randy Witte The Bicycle Station 100
2 Scott Hallberg Dash Racing Team 93
3 Jeff Mason Midwest Devo Support Crew/Team Heroes 88
4 Tim Gavin Team Heroes 85
5 Larry Lenne Team Heroes 83
DNS Jim  Jensen Gray Goat Sports 0
DNS Bryan Boggs Gray Goat  Masters Team 0
Master 35+ 4/5
Place First Name Last Name Team Points
1 Kris Lasure The Bicycle Station 80
2 Rich Hale None 73
3 Joe Mercer None 68
4 John Yoder Phoenix Fitness and Training 65
5 Matthew Helm None 63
6 Adam Glass Team Handmade 62
7 Kyle Carey None 61
8 Luther S Prater Speedway Wheelmen 60
9 Michael  Tamaddoni None 59
DNF Tripp Holt Team Heroes 20
DNS Noah Peconga Midwest Devo Support Crew 0
Master 50+ 4/5
Place First Name Last Name Team Points
1 Todd Wingler bicycle outfitters 80
2 Lyle Dailey ZWS / Brilliant Advice 73
3 Jeffrey Parmelee RONIN Velosport 68
4 Michael Dotlich BOI 65
5 Chuck Warren Ronin Velosport 63
6 Andrew Alvarado A.G.A. Remodeling 62
7 Rob Proctor None 61
DNS Barry Wilham Gray Goat 0
DNS Doug Robinson Phoenix Fitness and Training 0
Master 60+
Place First Name Last Name Team Points
1 Dennis Barber Bicycle Station 80
2 Craig Reynolds J's Bikes Racing 73
3 John Gardner J's  Bikes Racing 68
4 Roger Heldman Gray Goat Dirt Team 65
5 michael lavery midwest masters 63
Women 1/2/3
Place First Name Last Name Team Points
1 Emily Leonard Bissell-AGB 60
2 Chika Nakamura Toyo Frame Field Model 53
3 Sierra Siebenlist Upland Brewing p/b Gray Goat 48
DNS Marissa Doner Be Real Sports 0
Junior Boys 17-18
Place First Name Last Name Team Points
1 Blake Dawson Fort Wayne outfitters  60
2 Anson Sperry Midwest Devo 53
3 Alex Tebbe Midwest Devo 48
Junior Boys 15-16
Place First Name Last Name Team Points
1 Calvin Conaway Midwest Devo 60
2 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot 53
3 Eli Lengacher Midwest Devo 48
Junior Boys 13-14
Place First Name Last Name Team Points
1 ethan brown midwest devo 40
2 Jack Helvie MidWest Devo 35
3 Jackson  Clary MidWest Devo 32
4 Patrick Mercer Midwest Devo 30
5 Cooper Trout Midwest Devo 29
6 Jackson Strutz Midwest Devo 28
7 Andrew Boehman J's Youth Cycling 27
DNF Liam Colston Midwest Devo 7
DNS Blake Stevens Midwest Devo 0
Junior Boys 11-12
Place First Name Last Name Team Points
1 Henry Cummings Midwest DEVO 40
2 Ryder Mason Midwest Devo 35
3 Aaron Boehman Team Adventures 32
DNS Quinn Peconga Midwest Devo 0
Junior Boys 9-10
Place First Name Last Name Team Points
1 Topher Dolinski Midwest Devo & Dash Racing 40
2 William Hoffman Team NeighborLink 35
3 Jenson Tamaddoni Midwest Devo 32
4 Owen Hoffman Team NeighborLink 30
5 Adam  Boehman Team Adventures 29
6 Jonny Tamaddoni None 28
7 James Chamberlain None 27
Junior Girls 13-14
Place First Name Last Name Team Points
1 Ava Shipman Midwest Devo 40
2 Caroline Illingworth Ignite Racing Team 35
Junior Girls 11-12
Place First Name Last Name Team Points
1 Evie Alvarado Midwest Devo 40
2 Ella Pryor Midwest Devo 35
3 Emelia Brown None 32
4 Arlie Moore Midwest Devo 30
Junior Girls 9-10
Place First Name Last Name Team Points
1 Charlotte  Pryor Midwest Devo 40

Back