53rd Hilly HundredMid America TT Series

Indy Cross - Rhodius Park

By: Indy Cross
Posted: Sep 11, 2021

Indy Cross - Rhodius Park
Indianapolis, IN
September 11, 2021
 
Men 1/2
Place First Name Last Name Team Points
1 Zachary Andrews Midwest Development Cycling Inc.  100
2 Gus Bratetic Be Real Sports 93
3 Zach Bender Cycle-Smart 88
4 Eric Anderson BGI-Trek Masters 85
Men 3
Place First Name Last Name Team Points
DNF Phillip Emmert Midwest Devo 30
Men 4
Place First Name Last Name Team Points
1 Brody Kelly Nine13 P/B Singleton Coaching 80
2 Jake Fiddler Taylor Gang 73
3 Patrick Smith Team Neighborlink 68
4 Derek Groves Dash Racing 65
5 Seth Monholand None 63
6 Keith Woods Dash Racing 62
DNS Phillip Gardner The Post Racing 0
Men 5
Place First Name Last Name Team Points
1 Seiji Suzuki 859 Cycling 80
2 John Colton None 73
3 Callen Schmalz None 68
4 Dennis Nutt Cross Creek Cycling Club - C4 65
5 Brian Dawson Fort Wayne Outfitters 63
6 Shawn Kelley SLF MOTIONS LLC 62
DNS Ray Yarberry None 0
Master 35+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Points
1 Chris  Bowman Gray Goat Dirt 100
2 Benjamin Dawson None 93
3 Michael  Keppler Speedway Wheelmen 88
4 john Conant Dash Racing 85
5 Shelby Gibbs Dash Racing 83
6 Collin Shipman Midwest Devo Support Crew 82
DNF Luther S Prater Speedway Wheelmen 30
DNS Scott Helvie Bicycle Garage Indy 0
Master 50+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Points
1 Scott Hallberg Dash Racing Team 100
2 Larry Lenne Team Heroes 93
3 Jeff Mason Midwest Devo Support Crew/Team Heroes 88
4 Matt Emmert Bloomington Velo Cycling 85
5 Tim Gavin Team Heroes 83
6 Jim  Jensen Gray Goat Sports 82
7 Randy Witte The Bicycle Station 81
DNS tim hall Fort Wayne Outfitters and Bike Depot 0
Master 35+ 4/5
Place First Name Last Name Team Points
1 Mark Shearing Queen City Wheels 80
2 Brian Enlow Team Heroes 73
3 Joe Mercer None 68
4 John Yoder Phoenix Fitness and Training 65
5 Alan Clements None 63
6 Tripp Holt Team Heroes 62
7 Adam Glass Team Handmade 61
8 Michael  Tamaddoni None 60
9 Luther S Prater Speedway Wheelmen 59
Master 50+ 4/5
Place First Name Last Name Team Points
1 Lyle Dailey ZWS / Brilliant Advice 80
2 Chuck Warren Ronin Velosport 73
3 Andrew Alvarado A.G.A. Remodeling 68
4 Rob Proctor None 65
DNS Barry Wilham Gray Goat 0
DNS Jeffrey Parmelee RONIN Velosport 0
Master 60+
Place First Name Last Name Team Points
1 Dennis Barber Bicycle Station 80
2 Craig Reynolds J's Bikes Racing 73
3 John Gardner J's  Bikes Racing 68
4 Roger Heldman Gray Goat Dirt Team 65
5 michael lavery midwest masters 63
DNS Bryan Boggs Gray Goat  Masters Team 0
Women 1/2/3
Place First Name Last Name Team Points
1 Chika Nakamura Toyo Frame Field Model 60
2 Marissa Doner Be Real Sports 53
Women 4/5
Place First Name Last Name Team Points
1 Katie Rieger None 60
Junior Boys 17-18
Place First Name Last Name Team Points
1 Blake Dawson Fort Wayne outfitters  60
2 L.J. Shrieve Midwest Devo 53
DNS Anson Sperry Midwest Devo 0
Junior Boys 15-16
Place First Name Last Name Team Points
1 Calvin Conaway Midwest Devo 60
2 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot 53
3 Alec Clements Midwest DEVO 48
4 Eli Lengacher Midwest Devo 45
5 Warner Shrieve Midwest Devo 43
Junior Boys 13-14
Place First Name Last Name Team Points
1 ethan brown midwest devo 40
2 Jack Helvie MidWest Devo 35
3 Patrick Mercer Midwest Devo 32
4 Jackson  Clary MidWest Devo 30
5 Ethan Clements Midwest DEVO 29
6 Cooper Trout Midwest Devo 28
7 Jackson Strutz Midwest Devo 27
8 Nolan Cummings Midwest DEVO 26
9 AJ Collins Midwest Devo 25
DNS Blake Stevens Midwest Devo 0
Junior Boys 11-12
Place First Name Last Name Team Points
1 Patrick Flanagan None 40
2 Quinn Peconga Midwest Devo 35
3 Spencer Shrieve Midwest Devo 32
4 Aaron Boehman Midwest Devo 30
5 Ryder Mason Midwest Devo 29
6 Henry Cummings Midwest DEVO 28
7 Henry Nolan Midwest DEVO 27
8 Carter Johnston Midwest Devo 26
Junior Boys 9-10
Place First Name Last Name Team Points
1 Topher Dolinski Midwest Devo & Dash Racing 40
2 Colton Shrieve Midwest Devo 35
3 Adam  Boehman Team Adventures 32
4 William Hoffman Team NeighborLink 30
5 Jenson Tamaddoni Midwest Devo 29
6 Owen Hoffman Team NeighborLink 28
7 Jonny Tamaddoni None 27
Junior Girls 17-18
Place First Name Last Name Team Points
1 Emma Armstrong   60
Junior Girls 13-14
Place First Name Last Name Team Points
DNF Ava Shipman Midwest Devo 7
Junior Girls 11-12
Place First Name Last Name Team Points
1 Evie Alvarado Midwest Devo 40
2 Emelia Brown None 35
3 Ella Pryor Midwest Devo 32
4 Arlie Moore Midwest Devo 30
Junior Girls 9-10
Place First Name Last Name Team Points
1 Charlotte  Pryor Midwest Devo 40

Back