53rd Hilly HundredMid America TT Series

Indy Cross - Rhodius Park Start Times/Bib Assignments

By: Indy Cross
Posted: Sep 10, 2021

YOU MUST KNOW YOUR BIB NUMBER PRIOR TO SIGNING YOUR RELEASE FORM!!!
 
WAVE 1          
Starting Position First Name Last Name Team Bib Category
1 Jack Helvie MidWest Devo 1 Junior Boys 13-14
2 Ethan Clements Midwest DEVO 2 Junior Boys 13-14
3 Jackson  Clary MidWest Devo 3 Junior Boys 13-14
4 ethan brown midwest devo 4 Junior Boys 13-14
5 Blake Stevens Midwest Devo 5 Junior Boys 13-14
6 Patrick Mercer Midwest Devo 6 Junior Boys 13-14
7 Jackson Strutz Midwest Devo 7 Junior Boys 13-14
8 AJ Collins Midwest Devo 8 Junior Boys 13-14
9 Cooper Trout Midwest Devo 9 Junior Boys 13-14
10 Nolan Cummings Midwest DEVO 10 Junior Boys 13-14
11 Ava Shipman Midwest Devo 11 Junior Girls 13-14
12 Ryder Mason Midwest Devo 12 Junior Boys 11-12
13 Carter Johnston Midwest Devo 13 Junior Boys 11-12
14 Quinn Peconga Midwest Devo 14 Junior Boys 11-12
15 Patrick Flanagan None 15 Junior Boys 11-12
16 Henry Cummings Midwest DEVO 16 Junior Boys 11-12
17 Spencer Shrieve Midwest Devo 17 Junior Boys 11-12
18 Aaron Boehman Midwest Devo 18 Junior Boys 11-12
19 Henry Nolan Midwest DEVO 19 Junior Boys 11-12
20 Ella Pryor Midwest Devo 20 Junior Girls 11-12
21 Evie Alvarado Midwest Devo 21 Junior Girls 11-12
22 Emelia Brown None 22 Junior Girls 11-12
23 Arlie Moore Midwest Devo 23 Junior Girls 11-12
24 Topher Dolinski Midwest Devo & Dash Racing 24 Junior Boys 9-10
25 Colton Shrieve Midwest Devo 25 Junior Boys 9-10
26 Owen Hoffman Team NeighborLink 26 Junior Boys 9-10
27 William Hoffman Team NeighborLink 27 Junior Boys 9-10
28 Adam  Boehman Team Adventures 28 Junior Boys 9-10
29 Jonny Tamaddoni None 29 Junior Boys 9-10
30 Jenson Tamaddoni Midwest Devo 30 Junior Boys 9-10
31 Charlotte  Pryor Midwest Devo 31 Junior Girls 9-10
WAVE 2          
Starting Position First Name Last Name Team Bib Category
1 Blake Dawson Fort Wayne outfitters  32 Junior Boys 17-18
2 Anson Sperry Midwest Devo 33 Junior Boys 17-18
3 L.J. Shrieve Midwest Devo 34 Junior Boys 17-18
4 Alec Clements Midwest DEVO 35 Junior Boys 15-16
5 Eli Lengacher Midwest Devo 36 Junior Boys 15-16
6 Calvin Conaway Midwest Devo 37 Junior Boys 15-16
7 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot 38 Junior Boys 15-16
8 Warner Shrieve Midwest Devo 39 Junior Boys 15-16
9 Marissa Doner Be Real Sports 40 Women 1/2/3
10 Chika Nakamura Toyo Frame Field Model 41 Women 1/2/3
11 Katie Rieger None 42 Women 4/5
WAVE 3          
Starting Position First Name Last Name Team Bib Category
1 Zach Bender Cycle-Smart 43 Men 1/2
2 Eric Anderson BGI-Trek Masters 44 Men 1/2
3 Zachary Andrews Midwest Development Cycling Inc.  45 Men 1/2
4 Gus Bratetic Be Real Sports 46 Men 1/2
5 Phillip Emmert Midwest Devo 47 Men 3
6 Brian Dawson Fort Wayne Outfitters 48 Men 3
7 Chris  Bowman Gray Goat Dirt 49 Master 35+ 1/2/3
8 Shelby Gibbs Dash Racing 50 Master 35+ 1/2/3
9 Scott Helvie Bicycle Garage Indy 51 Master 35+ 1/2/3
10 Luther S Prater Speedway Wheelmen 52 Master 35+ 1/2/3
11 Collin Shipman Midwest Devo Support Crew 53 Master 35+ 1/2/3
12 Michael  Keppler Speedway Wheelmen 54 Master 35+ 1/2/3
13 john Conant Dash Racing 55 Master 35+ 1/2/3
14 Benjamin Dawson None 56 Master 35+ 1/2/3
15 Larry Lenne Team Heroes 57 Master 50+ 1/2/3
16 Tim Gavin Team Heroes 58 Master 50+ 1/2/3
17 Jeff Mason Midwest Devo Support Crew/Team Heroes 59 Master 50+ 1/2/3
18 Jim  Jensen Gray Goat Sports 60 Master 50+ 1/2/3
19 Scott Hallberg Dash Racing Team 61 Master 50+ 1/2/3
20 Randy Witte The Bicycle Station 62 Master 50+ 1/2/3
21 Matt Emmert Bloomington Velo Cycling 63 Master 50+ 1/2/3
22 tim hall Fort Wayne Outfitters and Bike Depot 64 Master 50+ 1/2/3
WAVE 4          
Starting Position First Name Last Name Team Bib Category
1 Seth Monholand None 65 Men 4
2 Brody Kelly Nine13 P/B Singleton Coaching 66 Men 4
3 Jake Fiddler Taylor Gang 67 Men 4
4 Derek Groves Dash Racing 68 Men 4
5 Keith Woods Dash Racing 69 Men 4
6 Phillip Gardner The Post Racing 70 Men 4
7 Patrick Smith Team Neighborlink 71 Men 4
8 Ray Yarberry None 72 Men 5
9 Seiji Suzuki 859 Cycling 73 Men 5
10 Dennis Nutt Cross Creek Cycling Club - C4 74 Men 5
11 Shawn Kelley SLF MOTIONS LLC 75 Men 5
12 Callen Schmalz None 76 Men 5
13 John Colton None 77 Men 5
14 Tripp Holt Team Heroes 78 Master 35+ 4/5
15 Mark Shearing Queen City Wheels 79 Master 35+ 4/5
16 Alan Clements None 80 Master 35+ 4/5
17 Joe Mercer None 81 Master 35+ 4/5
18 Luther S Prater Speedway Wheelmen 82 Master 35+ 4/5
19 Michael  Tamaddoni None 83 Master 35+ 4/5
20 John Yoder Phoenix Fitness and Training 84 Master 35+ 4/5
21 Adam Glass Team Handmade 85 Master 35+ 4/5
22 Brian Enlow Team Heroes 86 Master 35+ 4/5
23 Barry Wilham Gray Goat 87 Master 50+ 4/5
24 Chuck Warren Ronin Velosport 88 Master 50+ 4/5
25 Rob Proctor None 89 Master 50+ 4/5
26 Jeffrey Parmelee RONIN Velosport 90 Master 50+ 4/5
27 Lyle Dailey ZWS / Brilliant Advice 91 Master 50+ 4/5
28 Andrew Alvarado A.G.A. Remodeling 92 Master 50+ 4/5
29 michael lavery midwest masters 93 Master 60+
30 Bryan Boggs Gray Goat  Masters Team 94 Master 60+
31 John Gardner J's  Bikes Racing 95 Master 60+
32 Craig Reynolds J's Bikes Racing 96 Master 60+
33 Dennis Barber Bicycle Station 97 Master 60+
34 Roger Heldman Gray Goat Dirt Team 98 Master 60+

Back