Indy Cross II - Brookside Park - IN Cyclocross State Championship

By: Indy Cross
Posted: Nov 22, 2020

Indy Cross II - Brookside Park - IN Cyclocross State Championship
Indianapolis, IN
November 22, 2020
 
Men 1/2
Place First Name Last Name Team ST
1 peter Swinand Pony Shop IL
2 Henry Conaway Midwest Devo IN
3 Gabriel Dobrozsi Lionhearts Racing MI
4 Craig Kielbasa Spin Doctor Cyclewerks IN
5 Brandon Goodwin Aether Racing OH
6 Ahmir Ayala HH RACING OH
7 Mark Illingworth Queen City Wheels OH
DNS Lucas Stierwalt Aether Racing OH
DNS Zachary Andrews Midwest Development Cycling Inc.  IN
Men 3
Place First Name Last Name Team ST
1 Ryutaro Nakamura CrankWorks Bicycle KY
2 Gavin  Goode  Titan/Inertia racing  IN
3 trey shepard Upland cycling IN
4 Jake Richards None IN
5 Marc O'Leary Team Bicycle Outfitters Indy IN
6 Tommy Goetz Rule Five Racing IN
7 Neal Ward Dash Racing IN
8 Alex Kuepper Bicycle Station IN
9 Robert Krahulik Team Indiebike p/b IU Health IN
10 Garrett Johnson Team Bicycle Outfitters Indy IN
DNF Andrew Krahulik None IN
DNS Gus Bratetic Be Real Sports KY
DNS Phillip Emmert Midwest Devo IN
DNS Justin Ratliff None IN
DNS Justin Kellermeier K & G Bike Center OH
Men 4
Place First Name Last Name Team ST
1 Stephen Wunrow Psimet IL
2 Phil Gardner The Post Racing KY
3 Derek Groves Dash Racing IN
4 Adam Glass Team Handmade IN
5 Jeremy Miller J's Bikes IN
6 Seth Monholand None IN
7 Zachary Stevens CUTTERS IN
DNS Jim Dennedy Ghiasallo Cycling Team Inc. OH
DNS Emiliano Arteaga XXX Racing - Athletico IL
DNS John Yoder Phoenix Fitness and Training IN
DNS Tommy Goetz Rule Five Racing IN
Men 5
Place First Name Last Name Team ST
1 David Decker None IL
2 Nate Hyde TS2 IN
3 Yi Sun Rule Five Racing IN
4 Seiji Suzuki None KY
5 John Colton None IN
6 Thomas Peters Team Neighborlink IN
7 Seamus Silliman University of Louisville KY
8 Derek Elliott None IN
9 Adrian Origel Sunset Riders IN
10 Finnley Sonnemann Revolution Cycles Club WI
11 Johnny Balding Ronin Velosport  IN
12 Eddie Krillenberger Apex Racing p/b Cerulean Restaurant IL
13 Timothy Banks nine13sports p/b SingletonCoaching IN
14 Noah Peconga Midwest Devo Support Crew IN
15 Vincent Ballou Fitness Lab Indy IN
16 Jerry Rusin Team Nebo Ridge IN
DNS Keith Woods Dash Racing IN
DNS Joshua Ocampo xXx racing Athletico IL
DNS Richard Hale None IN
DNS Shawn Kelley SLF MOTIONS LLC IL
DNS Ahmir Ayala HH RACING OH
Master 35+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team ST
1 Andrew Messer Be Real Sports IN
2 Brett Conaway Midwest Devo Supporter IN
3 Michael McShane Be Real Sports KY
4 Ryan Burnette None IN
5 Ryan Haden Mirror Twin Brewing KY
6 Mike Minichiello Dash Racing  IN
7 Shane Brenner K&G Bike Center OH
8 Randy Witte The Bicycle Station IN
9 Timothy Beirne Schellers Racing Team KY
10 Michael  Keppler Speedway Wheelmen IN
DNS Chris  Bowman Gray Goat Dirt IN
DNS Weston Schempf SEAVS/Haymarket pb VanDessel IN
DNS Patrick Dunn Team Heroes IN
DNS Bryan Boggs Gray Goat  Masters Team IN
Master 35+ 4/5
Place First Name Last Name Team ST
1 Nick  Garside Mid West Devo Support Crew IN
2 Kris Lasure The Bicycle Station IN
3 Mark Gilmore Queen City Wheels OH
4 Alan Clements None IN
5 Jason Tellez Ghisallo Cycling Team OH
6 jana cates None IN
DNS Andrew Alvarado A.G.A. Remodeling IN
DNS Mark Shearing Queen City Wheels OH
DNS Eric Buchakjian Team Hungry* IN
DNS Bradley Huffman None IN
Master 50+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team ST
1 Larry Lenne Team Heroes IN
2 Andy Bracke Team Hungry  KY
3 Jim Rollins None OH
DNS Tim Gavin Team Nebo Ridge IN
DNS Jeff Mason Midwest Devo Support Crew IN
DNS Vince  Urichich None OH
DNS Matt Emmert Midwest Development Cycling Inc.  IN
Master 50+ 4/5
Place First Name Last Name Team ST
1 Tom Lewnard Queen City Wheels OH
2 Barry Wilham Gray Goat IN
3 Andrew McDicken All Spoked Up WI
4 Roderick Vesper Team Hungry Racing OH
5 Michael Henry Team Nebo Ridge IN
6 Chuck Warren Ronin Velosport IN
7 Jerry Rusin Team Nebo Ridge IN
Master 60+
Place First Name Last Name Team ST
1 Bob Downs Dugast WI
2 David McClenahan Hampshire Cycling Club IL
3 Craig Reynolds J's Bikes Racing IN
DNS Tom Elliott Team LOGIK  IN
Women 1/2/3
Place First Name Last Name Team ST
1 Kathryn McDicken Trek Cyclocross Collective WI
Women 4/5
Place First Name Last Name Team ST
1 Lyllie Sonnemann Revolution Cycles Club WI
2 Elle Artison Dugast WI
3 Michaela Krahulik None IN
4 Jacqueline Wunrow Psimet IL
5 Katie Carr InWell Cycling IN
6 Ali Oppel Phoenix Cycling IN
7 Trisha Kurtz None IL
8 Rachel Frantz None IN
DNS Catherine Vest None IN
DNS Presleigh Jennings Wood-N-Wave KY
DNS Adrienne  Conces None IN
DNS Laura Heckroth Bicycle station IN
Junior Boys 17-18
Place First Name Last Name Team ST
1 Blake Dawson Fort Wayne outfitters  IN
2 Griffin Raduchel Nine13sports p/b Singleton Coaching IN
Junior Boys 15-16
Place First Name Last Name Team ST
1 Phillip Emmert Midwest Devo IN
2 patrick urichich lionhearts junior racing  OH
3 Dylan Schroeder ASU Junior Devo WI
4 Broden Kelly Midwest DEVO IN
5 L.J. Shrieve Midwest Devo IN
6 Brooks Burnette None IN
7 Sam Elliott Midwest Devo IN
8 Alec Clements Midwest DEVO IN
9 george Swinand Pony Shop IL
10 Calvin Conaway Midwest Devo IN
11 Alex Tebbe Midwest Devo IN
12 Cameron Goodwin None OH
13 Carson Clayton None IN
14 Anson Sperry Midwest Devo IN
15 Jesse Minichiello Midwest Devo IN
DNS Zach Goodrich Endurance Sports Development OH
DNS Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot IN
DNS Mitchell  Thonnerieux Endurance Sports Development OH
DNS Sebastian Ocampo xXx racing Athletico IL
Junior Boys 13-14
Place First Name Last Name Team ST
1 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot IN
2 ethan brown midwest devo IN
3 Parker Darby Lionhearts KY
4 Alfredo  Origel Sunset Riders  IN
5 Warner Shrieve Midwest Devo IN
6 Jonathan  Wilson MidWest Devo IN
DNS Emiliano Arteaga XXX Racing - Athletico IL
Junior Boys 11-12
Place First Name Last Name Team ST
1 Jack Helvie MidWest Devo IN
2 Ethan Clements Midwest DEVO IN
3 Finnley Sonnemann Revolution Cycles Club WI
4 Jackson Strutz Midwest Devo IN
5 Quinn Peconga Midwest Devo IN
Junior Boys 9-10
Place First Name Last Name Team ST
1 Spencer Shrieve Midwest Devo IN
2 Gavin Fronk Lionhearts OH
3 Colton Shrieve Midwest Devo IN
4 Aldo Origel Sunset riders  IN
5 Russell Kissel Lionhearts Junior Racing KY
6 Wyatt Glass Revo Devo IN
DNS Ryder Mason Midwest Devo IN
Junior Girls 17-18
Place First Name Last Name Team ST
1 Dahlia Kissel Lionhearts Junior Racing KY
2 Alexa Stierwalt Aether Racing OH
3 Audrey Baker Nine13 Sports p/b Singleton Coaching IN
4 Elizabeth Wallentine Midwest Devo IN
5 Sarah Banks nine13sports p/b SingletonCoaching IN
DNF Emma Balding Midwest Devo IN
DNS Carrie  Masters Lionhearts Junior Racing OH
DNS Samantha  Taylor Lionhearts Junior Racing OH
DNS Jordan Gwyen Austin XXX Racing - Athletico IL
Junior Girls 15-16
Place First Name Last Name Team ST
1 Margot Grotland Yokohama Racing p/b nine13sports IN
2 Ava Shipman Midwest Devo IN
3 Sara Tellez Lionhearts Junior Racing OH
DNF francesca Swinand Pony Shop IL
DNS Caroline Illingworth Ignite Racing Team OH
DNS Jenna Knopf Lionhearts Junior Racing OH
DNS Anna Masters Lionhearts Junior Racing OH
Junior Girls 13-14
Place First Name Last Name Team ST
1 Lyllie Sonnemann Revolution Cycles Club WI
DNS Ava Shipman Midwest Devo IN
Junior Girls 11-12
Place First Name Last Name Team ST
1 Isabela Fronk Lionhearts OH
2 Emma Garside MidWest Devo IN
3 Olivia Fields Lionhearts Junior Racing OH
4 Ella Pryor Midwest Devo IN
DNS Claire Thonnerieux Endurance Sports Development OH
DNS Josie Masters Lionhearts Junior Racing OH
DNS Mia Ocampo xXx racing Athletico IL
Junior Girls 9-10
Place First Name Last Name Team ST
1 Evie Alvarado Midwest Devo IN
2 Emelia Brown None IN
DNS Juliette Dennedy Endurance Sports Development OH
DNS Charlotte  Pryor Midwest Devo IN

Back