Mid America TT Series

Indy Cross - Brookside Park

By: Indy Cross
Posted: Sep 5, 2020

Indy Cross - Brookside Park
Indianapolis, IN
September 5, 2020
 
Men 1/2
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Max Palmer Midwest Devo 100
2 michael larson None 93
3 Henry Conaway Midwest Devo 88
4 Gabriel Dobrozsi Lionhearts Racing 85
5 Zachary Andrews Midwest Development Cycling Inc.  83
6 Nicholas Vorwerk Team Dayton 82
7 Brandon Goodwin Aether Racing 81
8 Steve Carwile DRT 80
9 Craig Kielbasa Spin Doctor Cyclewerks 79
10 Asa Child Dogfish Racing 78
11 Scott Phillips Team Dayton 77
DNF Alex Corby Midwest devo 30
DNF Sam Dobrozsi Team Handmade 30
DNS Gus Bratetic Be Real Sports 0
Men 3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 trey shepard Upland cycling 100
2 Robert Strobel Lithko Contracting 93
3 George Frazier Merlin Metalworks 88
4 Jacob Krynock None 85
5 Marc O'Leary Team Bicycle Outfitters Indy 83
6 Trenton Cherco None 82
7 Ryun Mielke Armada Cycling Team 81
Men 4
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Rowan Child Dogfish Racing 60
2 Kirt Monk SLF Motion LLC 53
3 Phil Gardner The Post Racing 48
4 Seth Monholand None 45
DNF Frank Kenney Team Bicycle Outfitters Indy 10
Men 5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Thomas Richardson Monon Glassdodgers 60
2 James Nordloh SRAM  53
3 Richard Carson Phoenix Fitness & Training 48
4 Ben Nagel None 45
5 Graeme Gardiner Post Racing 43
6 Seiji Suzuki None 42
7 Mitchell Clinkenbeard Team Bicycle Outfitters Indy 41
8 Derek Elliott None 40
9 Joe Mercer None 39
10 Jack Helvie MidWest Devo 38
11 Johnny Balding Ronin Velosport  37
12 Seamus Silliman None 36
13 Philip Pryor None 35
14 Noah Peconga Midwest Devo Support Crew 34
15 David Primm Team Nebo Ridge 33
DNF Michael Cates Wounded Warrior 10
Single Speed
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Zachary Andrews Midwest Development Cycling Inc.  80
2 Scott Phillips Team Dayton 73
3 Sam Dobrozsi Team Handmade 68
4 Neal Ward Dash Racing 65
Master 35+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Eric Anderson BGI-Trek Masters 100
2 Michael McShane Be Real Sports 93
3 Weston Schempf SEAVS/Haymarket pb VanDessel 88
4 Chris  Bowman Gray Goat Dirt 85
5 Shane Brenner K&G Bike Center 83
6 Mike Minichiello Dash Racing  82
7 Brett Conaway Midwest Devo Supporter 81
8 Ryan Haden Mirror Twin Brewing 80
9 Mark Illingworth Queen City Wheels 79
10 Jeremy Belcher Rogue Racing Project 78
11 Bryan Boggs Gray Goat  Masters Team 77
12 Scott Helvie Bicycle Garage Indy 76
13 Randy Witte The Bicycle Station 75
14 Michael  Keppler Speedway Wheelmen 74
15 Bob Downs Dugast 73
16 David Palmer Midwest Devo Support Crew  72
17 Timothy Beirne Schellers Racing Team 71
18 Dustin Jones Team Indiebike p/b IU Health 70
19 Collin Shipman Midwest Devo Support Crew 69
DNF Marc O'Leary Team Bicycle Outfitters Indy 30
DNS ben page None 0
Master 35+ 4/5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Patrick Dunn Team Heroes 80
2 Mark Shearing Queen City Wheels 73
3 Brian Enlow Team Heroes 68
4 tim smith Team Heroes 65
5 Jason Tellez Ghisallo Cycling Team 63
6 Nick  Garside Mid West Devo Support Crew 62
7 Alan Clements None 61
8 Eric Buchakjian Team Hungry 60
9 Jerry Pheifer None 59
10 Christopher Bearden Team Nebo Ridge 58
11 Jose Origel None 57
12 Ryan Fields None 56
DNF Frank Kenney Team Bicycle Outfitters Indy 20
DNS Luke Steinborn Team Bicycle Outfitters Indy 0
DNS William Mears Lithko/VO2 Multi-sport Team 0
Master 50+ 1/2/3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Scott Hallberg Dash Racing Team 100
2 Larry Lenne Team Heroes 93
3 Vince Urichich None 88
4 Tim Gavin Team Nebo Ridge 85
5 Jeff Mason Midwest Devo Support Crew 83
Master 50+ 4/5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Barry Wilham Gray Goat 80
2 Tom Lewnard Queen City Wheels 73
3 Jeffrey Parmelee RONIN Velosport 68
4 Lyle Dailey ZWS / Brilliant Advice 65
5 Chuck Warren Ronin Velosport 63
6 Scott Perry Speedway Wheelmen 62
DNF Jim Dennedy Ghiasallo Cycling Team Inc. 20
DNS Robert Strobel Team Lithko 0
Master 60+
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Dennis Barber Bicycle Station 100
2 Robert Westendorf Queen City Wheels 93
3 Mark Gilmore Queen City Wheels 88
4 Tom Elliott Team LOGIK  85
5 Ronald Plantz None 83
DNS Lee Jackson Team Heroes 0
Women 1/2/3
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Allison McCurry automatic racing 100
Women 4/5
Place First Name Last Name Team Race 4
1 jana cates None 60
2 Margaret Barawskas J's Bikes Racing 53
3 Elle Artison Dugast 48
4 Anne Anderson Rapha Cycling Club 45
5 Katie Dolen Team NeighborLink 43
DNF Donna Kielbasa Spindoctor Cyclewerks 10
Junior Boys 17-18
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Ben Kowalczyk Team Wisconsin 40
2 Silas Myers Team Logik Jr Development 35
Junior Boys 15-16
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Patrick Urichich Lionhearts junior racing 40
2 Zach Goodrich Endurance Sports Development 35
3 Gavin Weinstein Endurance Sports - Junior Development Team 32
4 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot 30
5 Alec Clements Midwest DEVO 29
6 Calvin Conaway Midwest Devo 28
7 Jack Palmer Midwest Devo 27
8 Rylan Carper Endurance Sports Development 26
9 Mitchell  Thonnerieux Endurance Sports Development 25
10 Bill Palmer Midwest Devo 24
11 Alex Tebbe Midwest Devo 23
12 Carson Clayton None 22
13 Jesse Minichiello Dash Racing 21
DNF George Frazier Merlin Metalworks 7
Junior Boys 13-14
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Rowan Child Dogfish Racing 40
2 Levi Hall Fort Wayne Outfitters & Bike Depot 35
3 ethan brown midwest devo 32
4 Adrian Origel Sunset Riders  30
5 Brenden Shrum MIDWEST DEVO 29
6 Parker Darby Lionhearts 28
7 Nolan Cummings Midwest DEVO 27
8 Andrew Boehman Midwest Devo 26
DNS Elliott Thonnerieux Endurance Sports Development 0
Junior Boys 11-12
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Jack Helvie MidWest Devo 40
2 Patrick Mercer Midwest Devo 35
3 Ethan Clements Midwest DEVO 32
4 Alfredo  Origel Sunset Riders  30
5 Bryce Shrum MIDWEST DEVO 29
6 Quinn Peconga Midwest Devo 28
7 Oliver Jones Team Indiebike p/b IU Health 27
8 Owen  Kenney Midwest Devo 26
DNF Jackson Strutz Midwest Devo 7
Junior Boys 9-10
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Dylan Skinner Lionhearts 40
2 Aaron Boehman Midwest Devo 35
3 Ryder Mason Midwest Devo 32
4 Levi Kenney Midwest Devo 30
5 Henry Cummings Midwest DEVO 29
6 Topher Dolinski Midwest Devo & Dash Racing 28
7 Russell Kissel Lionhearts Junior Racing 27
8 Adam  Boehman Team Adventures 26
DNS Aldo Origel Sunset riders  0
Junior Girls 17-18
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Carrie  Masters Lionhearts Junior Racing 40
2 Alexa Stierwalt Aether Racing 35
3 Emma Balding Midwest Devo 32
4 Jess Watkins None 30
5 Kristina Buckley None 29
Junior Girls 15-16
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Dahlia Kissel Lionhearts Junior Racing 40
2 Samantha  Taylor Lionhearts Junior Racing 35
3 Brinley Shrum MIDWEST DEVO 32
4 Sara Tellez Lionhearts Junior Racing 30
DNF Jenna Knopf Lionhearts Junior Racing 7
DNF Anna Masters Lionhearts Junior Racing 7
Junior Girls 13-14
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Ava Shipman Midwest Devo 40
2 Caroline Illingworth Ignite Racing Team 35
DNS Alexandra Farmer Lionhearts Junior Racing 0
Junior Girls 11-12
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Claire Thonnerieux Endurance Sports Development 40
2 Emma Garside MidWest Devo 35
3 Olivia Fields Lionhearts Junior Racing 32
4 Ella Pryor Midwest Devo 30
5 Addison  Enlow Team Heroes 29
Junior Girls 9-10
Place First Name Last Name Team Race 4
1 Juliette Dennedy Endurance Sports Development 40
2 Charlotte  Pryor Midwest Devo 35
3 Emelia Brown None 32
4 Kyla Enlow Team Heroes  30

Back