52nd Annual Hilly HundredMid America TT Series

Fat & Skinny Tirefest 16 Start Times

By: TrueSport
Posted: May 16, 2019

Please check in at registration no later than 30 minutes prior to your posted start time.  Once the clock is started we can't stop and restart it so do NOT miss your start time.
 
Time of day
Bib
First Name Last Name Team
Category
7:00:00 PM
760
Craig Thompson None
Junior Girls 9-13 TT
7:01:00 PM
742
Caroline Illingworth Ignite Racing Team
Junior Girls 9-13 TT
7:02:00 PM
741
Katie Smock Midwest Devo
Junior Girls 9-13 Omnium
7:03:00 PM
740
Sarah Banks Yokohama Racing p/b nine13sports
Junior Girls 14-18 Omnium
7:04:00 PM
733
Ben Guidry MIDWEST DEVO
Junior Boys 9-13 TT
7:05:00 PM
722
Craig Thompson None
Junior Boys 9-13 Omnium
7:06:00 PM
721
George Frazier Merlin Metalworks
Junior Boys 14-18 TT
7:07:00 PM
706
Adam Ptaszek R bikes
Junior Boys 14-18 TT
7:08:00 PM
705
Sam O'Brien Revolution Racing
Junior Boys 14-18 TT
7:09:00 PM
704
Mason Dumanski None
Junior Boys 14-18 TT
7:10:00 PM
703
Sam Burkle None
Junior Boys 14-18 TT
7:11:00 PM
702
Anson Sperry Midwest Devo
Junior Boys 14-18 Omnium
7:12:00 PM
701
Solomon Myers Team Logik Jr Development
Junior Boys 14-18 Omnium
7:13:00 PM
582
Callista Mason None
Women 4/5 TT
7:14:00 PM
581
Bonnie Yoder Spin Zone Racing
Women 4/5 TT
7:15:00 PM
580
Ann Barker KCV Cycling
Women 4/5 TT
7:16:00 PM
579
Tory Leonard None
Women 4/5 TT
7:17:00 PM
578
Shelby Megnin None
Women 4/5 Omnium
7:18:00 PM
577
Emma Coakley Team Neighborlink
Women 4/5 Omnium
7:19:00 PM
576
Elle Eichorst None
Women 4/5 Omnium
7:20:00 PM
575
Kirsten Drehobl Phoenix Fitness and Training
Women 4/5 Omnium
7:21:00 PM
574
Grace Bennett Phoenix Fitness and Training
Women 4/5 Omnium
7:22:00 PM
573
Linnea Benson Marian University
Women 4/5 Omnium
7:23:00 PM
572
Whitney Carroll Zone 6
Women 4/5 Omnium
7:24:00 PM
571
Erika Wilson Zone-6/Gray Goat
Women 4/5 Omnium
7:25:00 PM
570
Hanna Coppens Zone-6 / Gray Goat
Women 4/5 Omnium
7:26:00 PM
569
Amy Woods Fort Wayne Outfitters
Women 4/5 Omnium
7:27:00 PM
568
Laurie Elmore Phoenix Fitness and Training
Women 4/5 Omnium
7:28:00 PM
567
Amela Gruenbart Phoenix Fitness and Training
Women 4/5 Omnium
7:29:00 PM
566
Marie Wirsing Zone-6 Endurance
Women 4/5 Omnium
7:30:00 PM
565
Audrey Baker Womens Racing Project
Women 4/5 Omnium
7:31:00 PM
564
Brooklyn Raddin LOGIK Junior Development Team (LogikPower.com)
Women 4/5 Omnium
7:32:00 PM
563
Emma Balding Midwest Devo
Women 4/5 Omnium
7:33:00 PM
562
Stephanie Zwerner Lady Gnar Shredders
Women 4/5 Omnium
7:34:00 PM
561
Tayllor Allen LADY GNAR SHREDDERS
Women 4/5 Omnium
7:35:00 PM
560
Robin E Cartwright Team Neighborlink
Women 4/5 Omnium
7:36:00 PM
137
Deniece Davis Lady Gnar Shredders
Women 1/2/3 TT
7:37:00 PM
136
Leigh Dukeman None
Women 1/2/3 Omnium
7:38:00 PM
135
Lauren Wissman Chicago Cuttin Crew
Women 1/2/3 Omnium
7:39:00 PM
134
Kelsey Devereaux Womens Racing Project
Women 1/2/3 Omnium
7:40:00 PM
133
Meredith Sierpina Revolution Devo
Women 1/2/3 Omnium
7:41:00 PM
132
Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
Women 1/2/3 Omnium
7:42:00 PM
131
Eleanor Dyas Women's Racing Project
Women 1/2/3 Omnium
7:43:00 PM
130
Jillian Beveridge VeloFemm b/p Litzler
Women 1/2/3 Omnium
7:44:00 PM
129
Brooke Hannon Gray Goat Bullseye
Women 1/2/3 Omnium
7:45:00 PM
128
Allison McCurry Gray Goat Bullseye
Women 1/2/3 Omnium
7:46:00 PM
127
Faith Montreuil Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
Women 1/2/3 Omnium
7:47:00 PM
126
Tabitha Sherwood Women's Project Pedal p/b VO2
Women 1/2/3 Omnium
7:48:00 PM
125
Arielle Coy Womens Racing Project
Women 1/2/3 Omnium
7:49:00 PM
124
Sarah Larson None
Women 1/2/3 Omnium
7:50:00 PM
123
Mary-Kate Wintz Team Velofemme p/b Litzler Automation
Women 1/2/3 Omnium
7:51:00 PM
122
Laura Webb VeloFemme p/b Litzler
Women 1/2/3 Omnium
7:52:00 PM
121
Shera Smith Appriss Racing pb Clarksville Schwinn Rapid Transit
Women 1/2/3 Omnium
7:53:00 PM
120
Meagan Gehrke Lady Gnar Shredders
Women 1/2/3 Omnium
7:54:00 PM
119
Kate Seiler TWENTY20 Pro Cycling / TWENTY20 SHOAIR Development
Women 1/2/3 Omnium
7:55:00 PM
99
Benjamin Hopper Fort Wayne Outfitters
Men 5 TT
7:56:00 PM
98
Andy Baucco None
Men 5 TT
7:57:00 PM
97
Joe Mason None
Men 5 TT
7:58:00 PM
96
Davd Roetker None
Men 5 TT
7:59:00 PM
95
James Truax Hashtag Bikes
Men 5 TT
8:00:00 PM
94
Cory Gackenheimer None
Men 5 TT
8:01:00 PM
93
Jonathan Millard Spin Zone Racing
Men 5 TT
8:02:00 PM
92
Jim Smock Midwest Development Cycling Inc.
Men 5 TT
8:03:00 PM
91
Mason Geiger KCV
Men 5 TT
8:04:00 PM
90
Jeff Roesner ProForm Racing
Men 5 TT
8:05:00 PM
89
Martin Sikula Maumee Valley Wheelman
Men 5 TT
8:06:00 PM
88
Anoop Chinthala Team Neighborlink
Men 5 TT
8:07:00 PM
87
Brad Duerksen Team Type 1
Men 5 TT
8:08:00 PM
86
Henry Kennedy Team Heroes
Men 5 TT
8:09:00 PM
85
Kevin Holland None
Men 5 TT
8:10:00 PM
84
Todd Snyder KCV Cycling
Men 5 TT
8:11:00 PM
23
Rob Pelance Hawk Racing
Men 5 Omnium
8:12:00 PM
22
Reid Geiger None
Men 5 Omnium
8:13:00 PM
21
Cody Vandevender None
Men 5 Omnium
8:14:00 PM
20
Andrew Warren Nicks Cycling
Men 5 Omnium
8:15:00 PM
19
Taylor Wegrzyn None
Men 5 Omnium
8:16:00 PM
18
Dominic Fiore Zone-6 Endurance / Gray Goat
Men 5 Omnium
8:17:00 PM
17
Kevin Ruane None
Men 5 Omnium
8:18:00 PM
16
Matthew Redmond Phoenix Fitness and Training
Men 5 Omnium
8:19:00 PM
15
Kevin Pugh None
Men 5 Omnium
8:20:00 PM
14
Chris Anderson None
Men 5 Omnium
8:21:00 PM
13
Asher Scott Fort Wayne Outfitters
Men 5 Omnium
8:22:00 PM
12
Nicholas Lazaroae None
Men 5 Omnium
8:23:00 PM
11
Warren Schalk None
Men 5 Omnium
8:24:00 PM
10
Brandon Reinholt Team NeighborLink
Men 5 Omnium
8:25:00 PM
9
Corey Willoughby None
Men 5 Omnium
8:26:00 PM
8
Kyle Zelt Team Neighborlink
Men 5 Omnium
8:27:00 PM
7
Cole Warner None
Men 5 Omnium
8:28:00 PM
6
Joe Ringer Yokohama Racing p/b nine13sports
Men 5 Omnium
8:29:00 PM
5
Jayden Dover None
Men 5 Omnium
8:30:00 PM
4
Ryan Anderson None
Men 5 Omnium
8:31:00 PM
3
Chasen Madsen None
Men 5 Omnium
8:32:00 PM
2
Brad Claypool None
Men 5 Omnium
8:33:00 PM
1
Dan Leonard ABD Cycling Club
Men 5 Omnium
8:34:00 PM
199
Dylan Curtis Team NeighborLink
Men 4 TT
8:35:00 PM
198
Matthew Thomas Team Neighborlink
Men 4 TT
8:36:00 PM
197
David Gabrick None
Men 4 TT
8:37:00 PM
120
Neal Ward Dash Racing
Men 4 Omnium
8:38:00 PM
119
Jay Salge None
Men 4 Omnium
8:39:00 PM
118
Joe Krahulik Team Indiebike p/b IU Health
Men 4 Omnium
8:40:00 PM
117
Jonathan Hale Fort Wayne Outfitters
Men 4 Omnium
8:41:00 PM
116
Michael Karas None
Men 4 Omnium
8:42:00 PM
115
Jeff Beaumont Zone-6 / Gray Goat
Men 4 Omnium
8:43:00 PM
114
Daniel Frazier TEAM CLARK LOGIC
Men 4 Omnium
8:44:00 PM
113
Zachary Stevens CUTTERS
Men 4 Omnium
8:45:00 PM
112
Jeff Osarczuk None
Men 4 Omnium
8:46:00 PM
111
Matthew Laubach Zone-6 / Gray Goat
Men 4 Omnium
8:47:00 PM
110
Mike Chandler Headwind Cycling p/b Elevator Brewing
Men 4 Omnium
8:48:00 PM
109
Joshua Richards Zone 6/Gray Goat Mobile
Men 4 Omnium
8:49:00 PM
108
Ryan Bauer 3 Rivers Velo Sport
Men 4 Omnium
8:50:00 PM
107
Silas Myers Team Logik Jr Development
Men 4 Omnium
8:51:00 PM
106
Justin Floyd Phoenix Fitness and Training
Men 4 Omnium
8:52:00 PM
105
Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
Men 4 Omnium
8:53:00 PM
104
Ethan Swepston None
Men 4 Omnium
8:54:00 PM
103
James Mazey Maumee Valley Wheelmen
Men 4 Omnium
8:55:00 PM
102
John Yoder Phoenix Fitness and Training
Men 4 Omnium
8:56:00 PM
101
Mark Sobb Maumee Valley Wheelmen
Men 4 Omnium
8:57:00 PM
559
Philip Perry Fitness Lab Endurance Team
Master 50+ TT
8:58:00 PM
512
David Park None
Master 50+ Omnium
8:59:00 PM
511
Chris Kroll Texas Roadhouse Cycling
Master 50+ Omnium
9:00:00 PM
510
Michael McShane Texas Roadhouse Cycling Team
Master 50+ Omnium
9:01:00 PM
509
Tom Burridge Appriss Racing p/b Clarksville Schwinn
Master 50+ Omnium
9:02:00 PM
508
Brian Friend Phoenix Fitness and Training
Master 50+ Omnium
9:03:00 PM
507
Douglas Moody Zephyr Wheel Sports – Bertolli
Master 50+ Omnium
9:04:00 PM
506
Patrick Shirmeyer Phoenix Fitness & Training
Master 50+ Omnium
9:05:00 PM
505
Mark Bucherl Nebo Ridge
Master 50+ Omnium
9:06:00 PM
504
Curtis Tolson Texas Roadhouse Cycling
Master 50+ Omnium
9:07:00 PM
503
Jamie Raddin TEAM LOGIK (LogikPower.com)
Master 50+ Omnium
9:08:00 PM
502
James ROLETTE South Chicago Wheelmen
Master 50+ Omnium
9:09:00 PM
501
DARREN WILLIAMS Monster Media Elite Masters Racing
Master 50+ Omnium
9:10:00 PM
499
Mark Illingworth Queen City Wheels
Master 40+ TT
9:11:00 PM
498
Rusty O'Brien None
Master 40+ TT
9:12:00 PM
408
Ben Beger Momentum Racing
Master 40+ Omnium
9:13:00 PM
407
Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
Master 40+ Omnium
9:14:00 PM
406
Chad Weisgram Vision Racing
Master 40+ Omnium
9:15:00 PM
405
Daniel Lach ZWS / Brilliant Advice
Master 40+ Omnium
9:16:00 PM
404
chris richter Gray Goat Masters Racing
Master 40+ Omnium
9:17:00 PM
403
Justin Kirk BGI-Trek Masters
Master 40+ Omnium
9:18:00 PM
402
Thomas Cox Gray Goat Bullseye Total Media Masters
Master 40+ Omnium
9:19:00 PM
401
Andrew Messer Texas Roadhouse Cycling
Master 40+ Omnium
9:20:00 PM
399
John Reidy Team Neighborlink
Men 3 TT
9:21:00 PM
317
Cody Hardley Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
9:22:00 PM
316
Caleb Langley Zone-6 / Gray Goat
Men 3 Omnium
9:23:00 PM
315
nathan wyrick Phoenix Fitness & Training
Men 3 Omnium
9:24:00 PM
314
Andrew Boissiere Team Headwind
Men 3 Omnium
9:25:00 PM
313
Rhys Edwards Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
9:26:00 PM
312
Jason Maier Team Neighborlink
Men 3 Omnium
9:27:00 PM
311
Brian Sullivan Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
9:28:00 PM
310
Lawrence Lauderman III Headwind Cycling P/B Elevator Brewing
Men 3 Omnium
9:29:00 PM
309
Nathan Woods Ft. Wayne Outfitters
Men 3 Omnium
9:30:00 PM
308
Eli Hasper DASH Racing
Men 3 Omnium
9:31:00 PM
307
Troy Stratford Dash Racing
Men 3 Omnium
9:32:00 PM
306
Travis Verhoff Team Indiebike p/b IU Health
Men 3 Omnium
9:33:00 PM
305
Spencer Dell Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
9:34:00 PM
304
levi gaswint Headwind Cycling P/B Elevator Brewing
Men 3 Omnium
9:35:00 PM
303
Aaron Banks Yokohama Racing p/b nine13sports
Men 3 Omnium
9:36:00 PM
302
Cooper Fox Yokohama Racing p/b nine13sports
Men 3 Omnium
9:37:00 PM
301
Garrett McNear Yokohama Racing p/b nine13sports
Men 3 Omnium
9:38:00 PM
99
John Pratt Proforma Yesterday's Cycling Team
Men 1/2 TT
9:39:00 PM
98
Matt Light KCV_WL Racing
Men 1/2 TT
9:40:00 PM
97
Ruben Bacon Bissell ABG Giant
Men 1/2 TT
9:41:00 PM
96
Aaron Beebe Bissell ABG Giant
Men 1/2 TT
9:42:00 PM
27
Matt Bole Texas Roadhouse
Men 1/2 Omnium
9:43:00 PM
26
Clayton Travis Kreitler Racing Team
Men 1/2 Omnium
9:44:00 PM
25
John Woods Dash Racing P/B Westfield Cyclesports
Men 1/2 Omnium
9:45:00 PM
24
Michael Keller South Chicago Wheelmen
Men 1/2 Omnium
9:46:00 PM
23
Jonathan Jacob Upland Cycling
Men 1/2 Omnium
9:47:00 PM
22
Justin Kahle HEADWIND CYCLING
Men 1/2 Omnium
9:48:00 PM
21
Joe Bippus South Chicago Wheelmen
Men 1/2 Omnium
9:49:00 PM
20
Luke Kalbfell None
Men 1/2 Omnium
9:50:00 PM
19
Luke Manning Kreitler Racing Team
Men 1/2 Omnium
9:51:00 PM
18
Will Murray Kreitler Racing Team
Men 1/2 Omnium
9:52:00 PM
17
John Maguire Headwind Cycling P/B Elevator Brewing
Men 1/2 Omnium
9:53:00 PM
16
HOGAN SILLS TEXAS ROADHOUSE CYCLING
Men 1/2 Omnium
9:54:00 PM
15
KYLE PERRY TEXAS ROADHOUSE CYCLING
Men 1/2 Omnium
9:55:00 PM
14
Shane Feehery Team Bicycle Heaven
Men 1/2 Omnium
9:56:00 PM
13
Ean Pugh Team Upland Brewing
Men 1/2 Omnium
9:57:00 PM
12
Tyler Reynolds Above & Beyond Cancer Junior Devo
Men 1/2 Omnium
9:58:00 PM
11
Spencer Miller DASH Racing
Men 1/2 Omnium
9:59:00 PM
10
Eli House DASH RACING
Men 1/2 Omnium
10:00:00 PM
9
Stephen Bassett First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:01:00 PM
8
Chris Carr Team Upland Brewing
Men 1/2 Omnium
10:02:00 PM
7
Paul Martin First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:03:00 PM
6
Robert Sroka First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:04:00 PM
5
Ryan Knapp First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:05:00 PM
4
Ben Schmutte First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:06:00 PM
3
John Becker First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:07:00 PM
2
Jack McCann First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
10:08:00 PM
1
David Morse Upland Cycling
Men 1/2 Omnium

Back