Heroes Crit & Fit Day

By: TrueSport
Posted: Jul 28, 2018

Heroes Fit & Crit Day
Pendleton, IN
July 28, 2018
 
Men 1/2/3
Place
Place Team
Age
1
Jonathan Jacob Bissell ABG Giant
38
2
Kyle Perry Texas Roadhouse Cycling
32
3
Tom Burke  
39
4
Robert Frangi Dash Racing
27
5
Joshua Kush Clarksville Schwinn powered by Whayne
30
6
Benjamin King Clarksville Schwinn powered by Whayne
32
7
Colin Fitzgerald CS Velo Racing
24
8
Chris Carr Team Upland Brewing
33
9
Andrew Messer Dash Racing
44
10
Luke Manning Kreitler Racing Team
23
11
Spencer Miller  
19
12
chris richter Heroes Masters Racing
44
13
Reid Wilson Dash Racing Indianapolis
23
14
Sean Weddell  
49
15
Harry Clark Team Heroes
45
16
John Collier Dash Racing
29
17
Felipe Cardenas DASH RACING
46
18
Tyler Kaufman Wild Card Cycling
29
19
Richard Toler Team Dayton Cycling
59
20
Kelsey Devereaux Womens Racing Project
30
DNF
Thomas Cox Team Heroes Zone 6 Endurance
48
DNF
Ean Pugh None
19
DNF
Ben Souders Team Upland Brewing
28
DNF
Mary Penta Women's Racing Project
39
DNF
John Collier Dash Racing
29
DNF
Jordan Marhanka Texas Roadhouse
21
DNF
Chris Keller Upland Cycling
33
DNF
Bob Riess Team Logik
51
DNF
John Woods FIB
30
Men 3
Place
Place Team
Age
1
Ean Pugh None
19
2
John Collier Dash Racing
29
3
Matthew Ampleman Dogfish
31
4
Tyler Kaufman Wild Card Cycling
29
5
Shelby Gibbs Dash Racing
31
6
Eli Pugh None
20
7
Eli Hasper  
20
8
Ben Souders Team Upland Brewing
28
9
Joe Fuller Clarksville Schwinn powered by Whayne
49
10
Troy Stratford Dash Racing
27
11
Jason Mygrant Team Heroes
47
DNF
Abel Barrera Duran Phoenix Fitness and Training
22
DNF
Terry McDonald Dash Racing
34
DNF
John Reidy KCV Cycling
28
DNF
Will Coleman  
22
DNS
Tom Burridge Appriss Racing p/b Clarksville Schwinn
62
DNS
Matthew Thompson 3PH Cycling
23
Men 4/5
Place
Place Team
Age
1
Aaron Mahoney Hagerty
24
2
David Holtkamp Zone-6 Endurance
23
3
Ben Herbertz Team Neighborlink
17
4
Adam Parkhurst None
25
5
Robert Strobel Team Lithko
19
6
Garrett Weiler Indie Bike/IU Health
27
7
Nick Belkowski None
31
8
Neal Ward None
27
9
Robert Krahulik SAE Gamma Cycling
19
10
Dominic Fiore Zone-6 Endurance / Gray Goat
22
11
Mike Stubbs  
29
12
Gregory Nemeth Team Indiebike p/b IU Health
36
13
Cooper Fox  
15
14
Dakota Mitchell Phoenix Fitness & Training
23
15
nathan wyrick Phoenix Fitness & Training
30
16
Michael Emerson University of Cincinnati
24
17
Patrick Shirmeyer Phoenix Fitness & Training
49
18
Justin Floyd Phoenix Fitness and Training
31
19
Jason Maier 3 Rivers Velo Sport
26
20
Sokha bun Heathy and happy racing
37
21
Nick Ekstrom InWell
34
22
Derek Groves None
28
23
Brian Friend Phoenix Fitness and Training
49
24
Kevin Strawbridge InWell
47
25
Chris hill None
48
26
Mitchell Duke None
24
27
Zachary Stevens CUTTERS
19
28
Keigan Culler None
24
29
Chris Anderson None
24
30
William Evans None
20
31
Cole Schroer  
30
32
Cody Vandevender None
22
33
Rodolfo Villalvir Phoenix Fitness and Training
48
34
Benjamin Thomas  
47
DNF
Patrick Dunn Pastaria - Big Shark
34
DNF
Noah Reckers None
18
DNF
Josh Dejong  
31
DNF
Kris Clason BOI
28
DNS
Josh Ginsburg Phoenix
41
Master 40+
Place
Place Team
Age
1
chris richter Heroes Masters Racing
44
2
Andrzei Banaszkiewicz  
43
3
greg mueller heroes foundation
47
4
Court Maple Heroes Foundation - M.O.B.
49
5
Derek Witte  
43
6
Harry Clark Team Heroes
45
7
Thomas Cox Team Heroes Zone 6 Endurance
48
8
Sean Werrell  
49
9
Mark Damschroder Ghi sallo Cycling Team
48
10
Joe Fuller Clarksville Schwinn powered by Whayne
49
11
Josh Ginsburg Phoenix
41
12
Ryan Tragesser Team Heroes
43
13
Jeremy Gagan None
43
14
Ryosuke Baba Sweathogs Racing
42
15
Michael Baker Team Heroes
44
DNS
Kelsey Devereaux Womens Racing Project
30
Master 50+
Place
Place Team
Age
1
Dean Peterson Zipp Masters Team
53
2
Don Birch Team Heroes
53
3
Michael Savory Ghisallo Cycling Team
53
4
Chris Kroll Texas Roadhouse Cycling
54
5
Henry Swinty Fort Wayne Outfitters
54
6
Damianos Maggos Team Heroes - First Internet Banking
55
7
Patrick Meyer OrthoIndy
50
8
John P. Schmitz Team Indiebike P/B IU Health
57
9
Shayne Dillinger Ghisallo Cycling Team
51
10
Greg A Blanton ghisallo cycling team
55
11
Philip Perry Fitness Lab Endurance Team
59
12
Michael Yost Phoenix Fitness and Training
53
13
Mark Bucherl Nebo Ridge
58
14
Richard Toler Team Dayton Cycling
59
15
Terry Huff  
67
DNF
Bryan Boggs Zipp Masters Team
57
DNF
Tom Burridge Appriss Racing p/b Clarksville Schwinn
62
DNF
Edwin Green Team Nebo Ridge
52
DNF
John Rodgers Team Lithko/VO2
50
DNF
Rick Vavul None
53
DNS
Kevin Noone Team Heroes
59
Women 1/2/3
Place
Place Team
Age
1
Sierra Siebenlist Women's Racing Project
32
2
Elizabeth Engwis Scarlet Fire Racing
26
3
Jane Vanni-Noone Element Cycles
55
4
Arielle Coy Phoenix
27
5
Kelsey Devereaux Womens Racing Project
30
6
Mary Penta Women's Racing Project
39
7
Celine Oberholzer None
21
Women 4/5
Place
Place Team
Age
1
Mallory Schafer Phoenix Fitness & Training
32
2
Heather Robinson Phoenix Fitness & Training
44
3
Brittany Ekstrom InWell
35
4
Marie Tutterow Team Heroes - MOB
38
5
Autumn Reinbold Phoenix Fitness & Training
29
Juniors
Place
Place Team
Age
1
Ben Herbertz Team Neighborlink
17
2
Curtis Baldwin Bloomington Cycle and Fitness
14
3
Kyle McCord Team Logik Junior Development
14
4
Audrey Baker Midwest Devo/Team Heroes
15
5
John David Wax MidwestDevo
14
6
Dante Thompson  
9
DNS
Gavin Bradley Midwest Devo
14

Back