Mid America TT Series

Fat & Skinny Tirefest 15 - TT

By: TrueSport
Posted: May 18, 2018

Fat & Skinny Tirefest 15 - TT
Warsaw, IN
May 18, 2018
 
Men 1/2
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
22 Jarret Oldham First Internet Bank Cycling
24
1
0:06:25.740
17
2
4 Samuel Kieffer Texas Roadhouse
23
1
0:06:39.020
15
3
26 Robert Sroka First Internet Bank Cycling
24
1
0:06:42.870
13
4
18 Seth Worthington Bissell ABG Giant
20
1
0:06:43.050
11
5
15 Grant Erhard Bissell ABG Giant
28
1
0:06:43.340
9
6
29 Kyle Perry Texas Roadhouse Cycling
32
1
0:06:43.550
7
7
25 Matthew Salpietro Texas Roadhouse Cycling
31
1
0:06:44.490
6
8
8 Jack McCann First Internet Bank Cycling
26
1
0:06:47.870
5
9
3 Paul Martin First Internet Bank
46
1
0:06:48.490
4
10
45 Alex McLaughlin Texas Roadhouse Cycling
28
1
0:06:51.210
3
11
9 John Becker First Internet Bank Cycling
27
1
0:06:52.180
2
12
7 Ryan Knapp First Internet Bank Cycling
34
1
0:06:53.020
1
13
1 Justin Kahle Maumee valley wheelmen
25
2
0:06:54.740
14
44 Jordan Marhanka Texas Roadhouse Cycling
20
1
0:06:55.300
0
15
11 Josh Johnson Bissell ABG Giant
26
1
0:06:56.240
0
16
21 Hogan Sills Bissell ABG Giant
28
1
0:07:04.810
0
17
20 Jacob Rytlewski Bissell ABG Giant
36
1
0:07:06.020
0
18
13 Ian McShane Bissell ABG Giant
21
1
0:07:11.180
0
19
31 David Morse Upland Cycling
32
1
0:07:11.840
0
20
10 Eli House DASH RACING
20
2
0:07:12.710
0
21
28 Robert Frangi Dash Racing
27
2
0:07:12.930
0
22
14 Ruben Bacon Bissell ABG Giant
19
2
0:07:16.810
0
23
23 Joshua Kush Clarksville Schwinn powered by Whayne
30
2
0:07:17.650
0
24
27 Kirk Albers First Internet Bank Cycling
49
1
0:07:17.930
0
25
2 Anthony Pratt University of Notre Dame
22
0:07:21.840
26
30 Michael Keller Bissell ABG Giant
24
1
0:07:25.300
0
27
5 Luke Manning Kreitler Racing Team
23
2
0:07:27.990
0
28
12 Logan Zueger Bissell ABG Giant
20
2
0:07:29.620
0
29
6 Nicholas Vorwerk Kreitler Racing Team
21
2
0:07:38.780
0
30
17 Chris Kellar Team Upland Brewing
33
2
0:07:44.300
0
DNS
16 Jonathan Jacob Bissell ABG Giant
39
1
0:00:00.000
DNS
19 Nolan VanderZwaag Bissell ABG Giant
21
2
0:00:00.000
DNS
24 Chad Salla Alderfer Bergen pb KCV + Boyd Cycling
39
0:00:00.000
Men 3
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
747 Ean Pugh None
19
3
0:06:53.140
17
2
724 Chris Carr Team Upland Brewing
33
3
0:07:03.740
15
3
748 Amai Rawls Team Louisville Junior Cycling
18
3
0:07:25.650
13
4
734 Lewis Henrickson Team Upland Brewery
32
3
0:07:27.390
11
5
725 Spencer Dell Team Upland Brewing
32
3
0:07:29.620
9
6
745 Yurii Morozov None
29
3
0:07:31.960
7
7
751 Brian Sullivan Team Upland Brewing
36
3
0:07:42.020
6
8
749 Cameron Schmidt Kreitler Racing Team
19
3
0:07:42.220
5
9
731 Eli Hasper Joes Cycling
20
3
0:07:43.440
4
10
722 Joshua Miller Team UpCycle
32
3
0:07:44.300
11
721 John Reidy KCV Cycling
28
3
0:07:49.870
12
744 Garrett McNear Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching
16
3
0:08:00.960
1
13
743 Nate Lake Dash Racing
34
3
0:08:10.110
0
14
750 Troy Stratford Dash Racing
27
3
0:08:14.710
0
DNS
746 Jason Mygrant Team Heroes
47
3
0:00:00.000
0
Men 4
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
2 Nathan Woods Ft. Wayne Outfitters
33
4
0:07:18.490
17
2
15 Caleb Langley None
21
4
0:07:23.240
15
3
9 Nate Ganger Team Neighborlink
19
4
0:07:25.400
13
4
23 John Yoder Phoenix Fitness and Training
38
4
0:07:31.370
11
5
21 Travis Verhoff Phoenix Fitness and Training
26
4
0:07:34.960
9
6
19 Riley Mosak Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching
18
4
0:07:35.710
7
7
10 Cooper Fox BLOOMINGTON VELO
15
0:07:35.740
6
8
25 Chris Ryan None
35
4
0:07:39.300
5
9
16 Matthew Thomas Team Neighborlink
31
0:07:43.650
4
10
3 Jeff Beaumont Zone-6 Endurance
23
4
0:07:44.870
3
11
17 Brad Attebury Schellers Evansville Racing
32
4
0:07:46.620
2
12
11 Michael Schmahl Sigma Nu Cycling
23
0:07:48.080
1
13
20 Justin Floyd Phoenix Fitness and Training
31
4
0:07:49.780
0
14
26 Eddie Krillenberger Team Neighborlink
22
4
0:07:50.620
0
15
5 Jay Salge None
34
4
0:07:52.050
0
16
4 Jake Richards None
19
0:07:52.430
0
17
7 Corey Smith Team NeighborLink
30
4
0:07:54.810
0
18
27 Ethan Swepston None
32
4
0:07:58.300
0
19
1 Aneil Sood Fort Wayne Outfitters
25
4
0:07:59.580
20
13 Daniel Tierney II Maumee Valley Wheelmen
31
4
0:08:01.140
0
21
6 Mark Illingworth Queen City Wheels
39
4
0:08:02.340
0
22
22 Ryan Bauer None
32
4
0:08:04.080
0
23
8 Lanier Ash Team Louisville
17
4
0:08:14.370
0
24
14 Mike Chandler Headwind Cycling p/b Elevator Brewing
34
4
0:08:17.740
0
25
12 Dylan Curtis Team NeighborLink
22
0:08:27.180
0
27
24 Jacob Shields Team Heroes
29
4
0:08:39.100
0
28
18 ryan bredemeyer None
20
0:08:53.020
0
Men 5
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
662 Brad Duerksen Team Type 1
2
0:07:15.990
17
2
660 Justin Thomas Schellers Evansville Racing
34
5
0:07:35.110
15
3
652 David Holtkamp Zone-6 Endurance
23
5
0:07:40.080
13
4
664 Jason Maier 3 Rivers Velo Sport
26
5
0:07:50.840
11
5
653 Graham Wedeven Fort Wayne Outfitters
46
5
0:07:52.780
9
6
650 Kevin Hathaway None
2
5
0:07:53.740
7
7
656 Stephen Duncan None
47
0:07:58.020
6
8
663 Barry Wickware None
39
5
0:08:02.300
5
9
657 jack dunsford zone-6 endurance
19
5
0:08:03.270
4
10
651 Kyle Jamison Hashtag Bikes
31
5
0:08:16.680
3
11
658 Zachary Stevens CUTTERS
19
5
0:08:20.240
2
12
648 Todd Snyder None
47
0:08:21.140
13
654 Scott Knutsen None
36
5
0:08:22.620
0
14
659 Brandon Reinholt None
21
5
0:08:23.550
0
15
644 Cory Gackenheimer None
35
0:08:25.210
16
665 Matthew Whitlock None
42
0:08:25.430
0
17
646 Martin Sikula Maumee Valley Wheelman
54
5
0:08:28.680
18
647 Kyle Melling University of Cincinnati
22
5
0:08:33.990
19
649 Rem Yoder None
32
0:08:34.870
20
661 Jack Spencer Schellers Evansville Racing
52
5
0:08:37.990
0
21
643 Jeff Roesner None
42
0:08:38.090
22
655 Justin Sexton Fort Wayne Outfitters
43
0:09:02.930
0
DNS
645 David Bradway Team Neighborlink
37
0:00:00.000
Master 40+
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
109 Justin Kirk Team Heroes Masters
41
2
0:07:16.340
17
2
111 Ben Weaver Texas Roadhouse Cycling Team
49
2
0:07:20.520
15
3
112 Harry Clark Team Heroes Masters
45
2
0:07:21.620
13
4
107 Thomas Cox Team Heroes Zone 6 Endurance
48
2
0:07:22.620
11
5
104 chris richter Heroes Masters Racing
44
2
0:07:23.990
9
6
108 Nick Mossing Maumee Valley Wheelmen
41
2
0:07:26.210
7
7
106 David Park None
48
3
0:07:33.210
6
8
105 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
41
3
0:07:40.740
5
9
102 Ben Beger Momentum Racing
44
2
0:07:46.710
4
Master 50+
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
191 Curtis Tolson Texas Roadhouse Cycling
55
2
0:07:29.430
17
2
196 Chris Kroll Texas Roadhouse Cycling
54
1
0:07:31.870
15
3
194 David Lewis Ft wayne outfitters
56
3
0:07:45.770
13
4
193 Michael McShane Texas Roadhouse Cycling Team
53
2
0:07:46.520
11
5
197 Tom Burridge Appriss Racing p/b Clarksville Schwinn
62
3
0:07:51.740
9
6
199 Philip Perry Fitness Lab Endurance Team
59
5
0:07:57.550
7
198 Patrick Powers None
55
4
0:07:57.870
6
8
192 Tom Hawley Schellers Evansville Racing
60
3
0:08:16.620
5
9
195 James Kraus Maumee Valley Wheelmen
55
4
0:08:50.780
4
10
103 tim hall Fort Wayne Outfitters and Bike Depot
47
2
0:07:51.270
3
11
110 James Mazey Maumee Valley Wheelmen
49
4
0:07:57.870
2
12
101 Mark Sobb Maumee Valley Wheelmen
41
3
0:08:04.900
Women 1/2/3
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
254 Briana Clark Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
36
1
0:07:27.370
17
2
256 Rachel Langdon Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
30
1
0:07:27.930
15
3
251 Kelsey Devereaux Womens Racing Project
30
2
0:07:54.460
13
4
249 Sierra Siebenlist Women's Racing Project
32
1
0:07:57.240
11
5
246 EMILY PAYONK FORT WAYNE OUTFITTERS
32
3
0:08:00.710
9
6
247 Rachel Metherd RDO Racing
27
2
0:08:01.020
7
7
255 Betsy Kieffer Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
29
2
0:08:02.520
6
8
250 Kennedy Adams Summit Freewheelers Junior Team
19
2
0:08:05.180
5
9
248 Leigh Dukeman Pasteria - Big Shark
23
2
0:08:06.400
4
10
253 Eleanor Dyas Women's Racing Project
16
3
0:08:08.580
3
11
257 Faith Montreuil Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
16
2
0:08:09.080
2
12
245 Sarah Schuetter None
30
3
0:08:14.460
1
13
244 Eliza Gregoire WRP
18
3
0:08:16.840
14
252 allison mccurry Team Louisville Junior Cycling
16
3
0:08:19.430
0
15
230 Valerie Deutsch Ft. Wayne Outfitters
28
3
0:08:39.160
Women 4/5
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
334 Brooke Hannon Zone-6 Endurance
24
4
0:08:06.080
17
2
332 Arielle Coy Phoenix
27
4
0:08:18.110
15
3
333 Heather Robinson Phoenix
44
0:08:45.550
13
4
336 Abigail Snyder Team Neighborlink
29
5
0:08:52.180
11
5
330 Ann Barker None
45
0:08:59.590
6
331 Amy Woods Fort Wayne Outfitters
32
4
0:09:10.490
7
7
335 Gabrielle Naile Phoenix Fitness and Training
26
5
0:09:21.140
6
8
324 Amaris Longenecker Team Neighborlink
23
0:09:27.740
9
328 Robin E Cartwright Team Neighborlink
38
5
0:09:51.840
DNS
327 Emily Bradway Team NeighborLink
34
0:00:00.000
DNS
329 Bonnie Yoder Spin Zone Racing
59
4
0:00:00.000
Junior Boys 14-18
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
537 Gregory Pratt None
16
5
0:08:15.140
17
2
538 Garrett McNear Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching
16
3
0:08:32.440
15
3
534 Max Palmer Midwest Devo/Zionsville West Middle School
15
5
0:09:07.680
4
536 Sam Burkle None
15
5
0:07:44.580
5
535 Lunden Olinger Midwest Devo
15
0:07:56.900
Junior Boys 9-13
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
532 Anson Sperry Midwest Devo
13
5
0:10:24.520
Junior Girls 9-13
Place
Bib Rider Team
Age
Cat
Time
Points
1
531 Katie Smock Midwest Devo
12
5
0:10:15.140
17
2
530 Caroline Illingworth Lionhearts
10
0:11:05.530
15

Back