Fat & Skinny Tirefest 15 Start Times

By: TrueSport
Posted: May 17, 2018

Please check in at registration no later than 30 minutes prior to your posted start time.  Once the clock is started we can't stop and restart it so do NOT miss your start time.

 
Start Time
Bib
Rider   Team
Category
7:00:00 PM
530
Caroline Illingworth Lionhearts
Junior Girls 9-13 Omnium
7:01:00 PM
531
Katie Smock Midwest Devo
Junior Girls 9-13 Omnium
7:02:00 PM
532
Anson Sperry Midwest Devo
Junior Boys 9-13 TT
7:03:00 PM
534
Max Palmer Midwest Devo/Zionsville West Middle School
Junior Boys 14-18 TT
7:04:00 PM
535
Lunden Olinger Midwest Devo
Junior Boys 14-18 TT
7:05:00 PM
536
Sam Burkle None
Junior Boys 14-18 TT
7:06:00 PM
537
Gregory Pratt None
Junior Boys 14-18 Omnium
7:07:00 PM
538
Garrett McNear Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching
Junior Boys 14-18 Omnium
7:08:00 PM
324
Amaris Longenecker Team Neighborlink
Women 4/5 TT
7:09:00 PM
327
Emily Bradway Team NeighborLink
Women 4/5 TT
7:10:00 PM
328
Robin E Cartwright Team Neighborlink
Women 4/5 TT
7:11:00 PM
329
Bonnie Yoder Spin Zone Racing
Women 4/5 TT
7:12:00 PM
330
Ann Barker None
Women 4/5 TT
7:13:00 PM
331
Amy Woods Fort Wayne Outfitters
Women 4/5 Omnium
7:14:00 PM
332
Arielle Coy Phoenix
Women 4/5 Omnium
7:15:00 PM
333
Heather Robinson Phoenix
Women 4/5 Omnium
7:16:00 PM
334
Brooke Hannon Zone-6 Endurance
Women 4/5 Omnium
7:17:00 PM
335
Gabrielle Naile Phoenix Fitness and Training
Women 4/5 Omnium
7:18:00 PM
336
Abigail Snyder Team Neighborlink
Women 4/5 Omnium
7:19:00 PM
230
Valerie Deutsch Ft. Wayne Outfitters
Women 1/2/3 TT
7:20:00 PM
244
Eliza Gregoire WRP
Women 1/2/3 TT
7:21:00 PM
245
Sarah Schuetter None
Women 1/2/3 Omnium
7:22:00 PM
246
EMILY PAYONK FORT WAYNE OUTFITTERS
Women 1/2/3 Omnium
7:23:00 PM
247
Rachel Metherd RDO Racing
Women 1/2/3 Omnium
7:24:00 PM
248
Leigh Dukeman Pasteria - Big Shark
Women 1/2/3 Omnium
7:25:00 PM
249
Sierra Siebenlist Women's Racing Project
Women 1/2/3 Omnium
7:26:00 PM
250
Kennedy Adams Summit Freewheelers Junior Team
Women 1/2/3 Omnium
7:27:00 PM
251
Kelsey Devereaux Womens Racing Project
Women 1/2/3 Omnium
7:28:00 PM
252
allison mccurry Team Louisville Junior Cycling
Women 1/2/3 Omnium
7:29:00 PM
253
Eleanor Dyas Women's Racing Project
Women 1/2/3 Omnium
7:30:00 PM
254
Briana Clark Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
Women 1/2/3 Omnium
7:31:00 PM
255
Betsy Kieffer Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
Women 1/2/3 Omnium
7:32:00 PM
256
Rachel Langdon Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
Women 1/2/3 Omnium
7:33:00 PM
257
Faith Montreuil Gray Goat Mobile/Bullseye Total Media
Women 1/2/3 Omnium
7:34:00 PM
643
Jeff Roesner None
Men 5 TT
7:35:00 PM
644
Cory Gackenheimer None
Men 5 TT
7:36:00 PM
645
David Bradway Team Neighborlink
Men 5 TT
7:37:00 PM
646
Martin Sikula Maumee Valley Wheelman
Men 5 TT
7:38:00 PM
647
Kyle Melling University of Cincinnati
Men 5 TT
7:39:00 PM
648
Todd Snyder None
Men 5 TT
7:40:00 PM
649
Rem Yoder None
Men 5 TT
7:41:00 PM
650
Kevin Hathaway None
Men 5 Omnium
7:42:00 PM
651
Kyle Jamison Hashtag Bikes
Men 5 Omnium
7:43:00 PM
652
David Holtkamp Zone-6 Endurance
Men 5 Omnium
7:44:00 PM
653
Graham Wedeven Fort Wayne Outfitters
Men 5 Omnium
7:45:00 PM
654
Scott Knutsen None
Men 5 Omnium
7:46:00 PM
655
Justin Sexton Fort Wayne Outfitters
Men 5 Omnium
7:47:00 PM
656
Stephen Duncan None
Men 5 Omnium
7:48:00 PM
657
jack dunsford zone-6 endurance
Men 5 Omnium
7:49:00 PM
658
Zachary Stevens CUTTERS
Men 5 Omnium
7:50:00 PM
659
Brandon Reinholt None
Men 5 Omnium
7:51:00 PM
660
Justin Thomas Schellers Evansville Racing
Men 5 Omnium
7:52:00 PM
661
Jack Spencer Schellers Evansville Racing
Men 5 Omnium
7:53:00 PM
662
Brad Duerksen Team Type 1
Men 5 Omnium
7:54:00 PM
663
Barry Wickware None
Men 5 Omnium
7:55:00 PM
664
Jason Maier 3 Rivers Velo Sport
Men 5 Omnium
7:56:00 PM
665
Matthew Whitlock None
Men 5 Omnium
7:57:00 PM
1
Aneil Sood Fort Wayne Outfitters
Men 4 TT
7:58:00 PM
2
Nathan Woods Ft. Wayne Outfitters
Men 4 Omnium
7:59:00 PM
3
Jeff Beaumont Zone-6 Endurance
Men 4 Omnium
8:00:00 PM
4
Jake Richards None
Men 4 Omnium
8:01:00 PM
5
Jay Salge None
Men 4 Omnium
8:02:00 PM
6
Mark Illingworth Queen City Wheels
Men 4 Omnium
8:03:00 PM
7
Corey Smith Team NeighborLink
Men 4 Omnium
8:04:00 PM
8
Lanier Ash Team Louisville
Men 4 Omnium
8:05:00 PM
9
Nate Ganger Team Neighborlink
Men 4 Omnium
8:06:00 PM
10
Cooper Fox BLOOMINGTON VELO
Men 4 Omnium
8:07:00 PM
11
Michael Schmahl Sigma Nu Cycling
Men 4 Omnium
8:08:00 PM
12
Dylan Curtis Team NeighborLink
Men 4 Omnium
8:09:00 PM
13
Daniel Tierney II Maumee Valley Wheelmen
Men 4 Omnium
8:10:00 PM
14
Mike Chandler Headwind Cycling p/b Elevator Brewing
Men 4 Omnium
8:11:00 PM
15
Caleb Langley None
Men 4 Omnium
8:12:00 PM
16
Matthew Thomas Team Neighborlink
Men 4 Omnium
8:13:00 PM
17
Brad Attebury Schellers Evansville Racing
Men 4 Omnium
8:14:00 PM
18
ryan bredemeyer None
Men 4 Omnium
8:15:00 PM
19
Riley Mosak Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching
Men 4 Omnium
8:16:00 PM
20
Justin Floyd Phoenix Fitness and Training
Men 4 Omnium
8:17:00 PM
21
Travis Verhoff Phoenix Fitness and Training
Men 4 Omnium
8:18:00 PM
22
Ryan Bauer None
Men 4 Omnium
8:19:00 PM
23
John Yoder Phoenix Fitness and Training
Men 4 Omnium
8:20:00 PM
24
Jacob Shields Team Heroes
Men 4 Omnium
8:21:00 PM
25
Chris Ryan None
Men 4 Omnium
8:22:00 PM
26
Eddie Krillenberger Team Neighborlink
Men 4 Omnium
8:23:00 PM
27
Ethan Swepston None
Men 4 Omnium
8:24:00 PM
199
Philip Perry Fitness Lab Endurance Team
Master 50+ TT
8:25:00 PM
198
Patrick Powers None
Master 50+ Omnium
8:26:00 PM
197
Tom Burridge Appriss Racing p/b Clarksville Schwinn
Master 50+ Omnium
8:27:00 PM
196
Chris Kroll Texas Roadhouse Cycling
Master 50+ Omnium
8:28:00 PM
195
James Kraus Maumee Valley Wheelmen
Master 50+ Omnium
8:29:00 PM
194
David Lewis Ft wayne outfitters
Master 50+ Omnium
8:30:00 PM
193
Michael McShane Texas Roadhouse Cycling Team
Master 50+ Omnium
8:31:00 PM
192
Tom Hawley Schellers Evansville Racing
Master 50+ Omnium
8:32:00 PM
191
Curtis Tolson Texas Roadhouse Cycling
Master 50+ Omnium
8:33:00 PM
101
Mark Sobb Maumee Valley Wheelmen
Master 40+ TT
8:34:00 PM
102
Ben Beger Momentum Racing
Master 40+ Omnium
8:35:00 PM
103
tim hall Fort Wayne Outfitters and Bike Depot
Master 40+ Omnium
8:36:00 PM
104
chris richter Heroes Masters Racing
Master 40+ Omnium
8:37:00 PM
105
Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
Master 40+ Omnium
8:38:00 PM
106
David Park None
Master 40+ Omnium
8:39:00 PM
107
Thomas Cox Team Heroes Zone 6 Endurance
Master 40+ Omnium
8:40:00 PM
108
Nick Mossing Maumee Valley Wheelmen
Master 40+ Omnium
8:41:00 PM
109
Justin Kirk Team Heroes Masters
Master 40+ Omnium
8:42:00 PM
110
James Mazey Maumee Valley Wheelmen
Master 40+ Omnium
8:43:00 PM
111
Ben Weaver Texas Roadhouse Cycling Team
Master 40+ Omnium
8:44:00 PM
112
Harry Clark Team Heroes Masters
Master 40+ Omnium
8:45:00 PM
721
John Reidy KCV Cycling
Men 3 TT
8:46:00 PM
722
Joshua Miller Team UpCycle
Men 3 TT
8:47:00 PM
749
Cameron Schmidt Kreitler Racing Team
Men 3 Omnium
8:48:00 PM
746
Jason Mygrant Team Heroes
Men 3 Omnium
8:49:00 PM
731
Eli Hasper Joes Cycling
Men 3 Omnium
8:50:00 PM
734
Lewis Henrickson Team Upland Brewery
Men 3 Omnium
8:51:00 PM
743
Nate Lake Dash Racing
Men 3 Omnium
8:52:00 PM
748
Amai Rawls Team Louisville Junior Cycling
Men 3 Omnium
8:53:00 PM
747
Ean Pugh None
Men 3 Omnium
8:54:00 PM
750
Troy Stratford Dash Racing
Men 3 Omnium
8:55:00 PM
725
Spencer Dell Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
8:56:00 PM
751
Brian Sullivan Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
8:57:00 PM
724
Chris Carr Team Upland Brewing
Men 3 Omnium
8:58:00 PM
744
Garrett McNear Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching
Men 3 Omnium
8:59:00 PM
745
Yurii Morozov None
Men 3 Omnium
9:00:00 PM
1
Justin Kahle Maumee valley wheelmen
Men 1/2 TT
9:01:00 PM
2
Anthony Pratt University of Notre Dame
Men 1/2 TT
9:02:00 PM
44
Jordan Marhanka Texas Roadhouse Cycling
Men 1/2 Omnium
9:03:00 PM
45
Alex McLaughlin Texas Roadhouse Cycling
Men 1/2 Omnium
9:04:00 PM
3
Paul Martin First Internet Bank
Men 1/2 Omnium
9:05:00 PM
4
Samuel Kieffer Texas Roadhouse
Men 1/2 Omnium
9:06:00 PM
5
Luke Manning Kreitler Racing Team
Men 1/2 Omnium
9:07:00 PM
6
Nicholas Vorwerk Kreitler Racing Team
Men 1/2 Omnium
9:08:00 PM
7
Ryan Knapp First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
9:09:00 PM
8
Jack McCann First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
9:10:00 PM
9
John Becker First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
9:11:00 PM
10
Eli House DASH RACING
Men 1/2 Omnium
9:12:00 PM
11
Josh Johnson Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:13:00 PM
12
Logan Zueger Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:14:00 PM
13
Ian McShane Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:15:00 PM
14
Ruben Bacon Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:16:00 PM
15
Grant Erhard Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:17:00 PM
16
Jonathan Jacob Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:18:00 PM
30
Michael Keller Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:19:00 PM
18
Seth Worthington Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:20:00 PM
19
Nolan VanderZwaag Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:21:00 PM
20
Jacob Rytlewski Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:22:00 PM
21
Hogan Sills Bissell ABG Giant
Men 1/2 Omnium
9:23:00 PM
22
Jarret Oldham First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
9:24:00 PM
23
Joshua Kush Clarksville Schwinn powered by Whayne
Men 1/2 Omnium
9:25:00 PM
24
Chad Salla Alderfer Bergen pb KCV + Boyd Cycling
Men 1/2 Omnium
9:26:00 PM
25
Matthew Salpietro Texas Roadhouse Cycling
Men 1/2 Omnium
9:27:00 PM
26
Robert Sroka First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
9:28:00 PM
27
Kirk Albers First Internet Bank Cycling
Men 1/2 Omnium
9:29:00 PM
28
Robert Frangi Dash Racing
Men 1/2 Omnium
9:30:00 PM
29
Kyle Perry Texas Roadhouse Cycling
Men 1/2 Omnium
9:31:00 PM
17
Chris Kellar Team Upland Brewing
Men 1/2 Omnium
9:32:00 PM
31
David Morse Upland Cycling
Men 1/2 Omnium

Back