Hilly HundredEastern Ohio Time Trial SeriesMid America TT Series

Fat & Skinny Tirefest 14 Start Times

By: TrueSport
Posted: May 18, 2017

Please check in at registration no later than 30 minutes prior to your posted start time.  Once the clock is started we can't stop and restart it so do NOT miss your start time.
 
Start Time Bib Rider   Team Category
7:00:00 PM 54 allison mccurry team louisville Junior Girls 14-18
7:01:00 PM 58 Henry Conaway Midwest Devo Junior Boys 9-13
7:02:00 PM 59 Nicholas Budden Andrie Junior Devo Cycling Team Junior Boys 9-13
7:03:00 PM 60 Max Palmer Midwest Devo Junior Boys 14-18
7:04:00 PM 61 Jake Richards None Junior Boys 14-18
7:05:00 PM 62 Luke Scott Team Louisville Junior Boys 14-18
7:06:00 PM 63 Riley Mosak Region Racing Junior Boys 14-18
7:07:00 PM 459 Emily Bradway Team NeighborLink Women 4/5
7:08:00 PM 460 jennifer quillen None Women 4/5
7:09:00 PM 466 Ann Barker None Women 4/5
7:10:00 PM 467 Amy Woods Fort Wayne Outfitters Women 4/5
7:11:00 PM 468 Rachael DelGuanto Spin Zone Racing Women 4/5
7:12:00 PM 469 Bonnie Yoder Spin Zone Racing Women 4/5
7:13:00 PM 470 Caryn Willis Speed Merchants Race Team Women 4/5
7:14:00 PM 471 Caron Leader Dan's Comp Factory Racing Women 4/5
7:15:00 PM 472 Stefanie Dittmer FreeWheeler Racing Women 4/5
7:16:00 PM 473 Eleanor Dyas Midwest Devo Women 4/5
7:17:00 PM 474 Eliza Gregoire Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Women 4/5
7:18:00 PM 856 Nicole Borem Schickel Igofasnow Women 1/2/3
7:19:00 PM 857 Rachel Metherd First Internet Bank Women 1/2/3
7:20:00 PM 858 Valerie Deutsch Fort Wayne Outfitters Women 1/2/3
7:21:00 PM 859 Leigh Dukeman Scholars Inn Bakehouse Women 1/2/3
7:22:00 PM 860 Sarah Demerly First Internet Bank Cycling Team Women 1/2/3
7:23:00 PM 861 Amy Kruger Dans Comp Factory Racing Women 1/2/3
7:24:00 PM 862 Madison Kelly Papa John's p/d TREK Women 1/2/3
7:25:00 PM 863 Sarah Schuetter Dan's Comp Factory Racing Women 1/2/3
7:26:00 PM 864 Claire Reeves Speed merchants racing Women 1/2/3
7:27:00 PM 865 Elizabeth Kieffer First Internet Bank Cycling Team Women 1/2/3
7:28:00 PM 866 Shannon Wright Speed Merchants Race Team Women 1/2/3
7:29:00 PM 867 Faith Montreuil First Internet Bank Cycling Team Women 1/2/3
7:30:00 PM 868 Briana Clark First Internet Bank Cycling Team Women 1/2/3
7:31:00 PM 869 Kelsey Devereaux Womens Racing Project Women 1/2/3
7:32:00 PM 870 Sierra Siebenlist Women's Racing Project Women 1/2/3
7:33:00 PM 700 Yurii Morozov   Men 5
7:34:00 PM 701 Graham Wedeven Fort Wayne Outfitters Men 5
7:35:00 PM 702 William Rodgers None Men 5
7:36:00 PM 703 Jeff Roesner None Men 5
7:37:00 PM 704 David Bradway Team Neighborlink Men 5
7:38:00 PM 705 Martin Sikula MAUMEE VALLEY WHEELMEN Men 5
7:39:00 PM 706 Todd Snyder None Men 5
7:40:00 PM 707 Jake Cohen None Men 5
7:41:00 PM 708 Jake Lowinger Scholars Inn Bakehouse Men 5
7:42:00 PM 709 Jacob Heldt Trek-Verge Racing Men 5
7:43:00 PM 710 Joshua Richards Indiana University Men 5
7:44:00 PM 711 John Yoder None Men 5
7:45:00 PM 712 Eduardo Vidaurri None Men 5
7:46:00 PM 713 Neil Bassett Indiana University Men 5
7:47:00 PM 714 Michael Schmahl None Men 5
7:48:00 PM 715 Scott Haeberle None Men 5
7:49:00 PM 716 Troy Turley   Men 5
7:50:00 PM 717 Adam Lock Trailhouse Village Bicycles/ KCV Men 5
7:51:00 PM 718 Joshua Morris Joshua Men 5
7:52:00 PM 719 Tyler Lock KCV Cycling/ Trailhouse Men 5
7:53:00 PM 601 Wil Beaty Team Bicycle Outfitters Indy Men 4
7:54:00 PM 602 Ryan Cavender None Men 4
7:55:00 PM 603 Jason Potsander None Men 4
7:56:00 PM 604 Nathan Woods Ft. Wayne Outfitters Men 4
7:57:00 PM 605 John Reidy None Men 4
7:58:00 PM 606 Amai Rawls Team louisville Men 4
7:59:00 PM 607 Matthew Weddle Schellers Evansville Racing Men 4
8:00:00 PM 608 ryan bredemeyer Bakehouse Cycling Men 4
8:01:00 PM 609 Matt Jones Dash Racing Men 4
8:02:00 PM 610 Nate Lake Dash Racing Men 4
8:03:00 PM 611 nick cisler Freewheeler Racing Men 4
8:04:00 PM 612 Jay Salge unattached Men 4
8:05:00 PM 613 James Welch None Men 4
8:06:00 PM 614 Lewis Caskey No Limit Cycling Men 4
8:07:00 PM 615 Jason Haw Speed Merchants Men 4
8:08:00 PM 616 Daniel Tierney Maumee Valley Wheelmen Men 4
8:09:00 PM 617 Shelby Gibbs Dash Racing Men 4
8:10:00 PM 618 levi gaswint RedBike Men 4
8:11:00 PM 619 Matt Cleland Maumee Valley Wheelmen Men 4
8:12:00 PM 620 Eddie Krillenberger Indiana University - Bloomington Men 4
8:13:00 PM 621 Ed Stein Freewheeler Racing Men 4
8:14:00 PM 622 Ryan Bauer No Limit Racing Men 4
8:15:00 PM 623 Travis Dittmer FreeWheeler Racing Men 4
8:16:00 PM 624 Jake Hreha Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 4
8:17:00 PM 625 Aaron Banks Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 4
8:18:00 PM 351 Chris Kroll Texas Roadhouse Cycling Team Master 50+
8:19:00 PM 352 John Walbaum South Chicago Wheelmen Master 50+
8:20:00 PM 353 Stephen Spanbauer Kentucky Flyers Cycling Inc Master 50+
8:21:00 PM 354 Wayne Simon Texas Roadhouse Cycling Team Master 50+
8:22:00 PM 355 Curtis Tolson Texas Roadhouse Cycling Team Master 50+
8:23:00 PM 356 Michael McShane Texas Roadhouse Cycling Team Master 50+
8:24:00 PM 301 Henry Swinty Fort Wayne Outfitters Master 40+
8:25:00 PM 302 Matthew Hepp Revolution Racing Master 40+
8:26:00 PM 303 David Fouts ROLLFAST Master 40+
8:27:00 PM 304 William Gorton unattached Master 40+
8:28:00 PM 305 chris richter Heroes Masters Racing Master 40+
8:29:00 PM 306 David Lewis Fort wayne outfitters Master 40+
8:30:00 PM 307 Nick Mossing Maumee Valley Wheelmen Master 40+
8:31:00 PM 308 greg mueller heroes foundation Master 40+
8:32:00 PM 309 Harry Clark Team Heroes - First Internet Bank Cycling Master 40+
8:33:00 PM 310 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling Master 40+
8:34:00 PM 311 Mark DAnniballe Trek Stores of Columbus Master 40+
8:35:00 PM 312 Edward Messer Team Neighborlink Master 40+
8:36:00 PM 313 Mark Sobb Maumee Valley Wheelmen Master 40+
8:37:00 PM 314 David Park None Master 40+
8:38:00 PM 315 Jean-Paul Montreuil Team Louisville Master 40+
8:39:00 PM 316 Thomas Cox Team Heroes Master 40+
8:40:00 PM 200 Abel Barrera Duran Phoenix Fitness and Training Men 3
8:41:00 PM 201 Joshua Miller Team UpCycle Men 3
8:42:00 PM 202 michael z cook spinzone racing PB Evil Czech Brewing Men 3
8:43:00 PM 203 Josiah Longenecker RACE INC Men 3
8:44:00 PM 204 Cameron Fisk Team Handmade Men 3
8:45:00 PM 205 Spencer Dell Team Upland Brewing Men 3
8:46:00 PM 206 jonas Maguire Maumee Valley Wheelmen Men 3
8:47:00 PM 207 Andrew Truemper Team Upland Brewing Men 3
8:48:00 PM 208 Thomas Svenstrup Team Upland Brewing Men 3
8:49:00 PM 209 Aidan Burkins Spin Zone Racing Men 3
8:50:00 PM 210 Tommy Graul Team Dayton Men 3
8:51:00 PM 211 Michael Chettleburgh None Men 3
8:52:00 PM 212 Noah Voyles Black Key Bulls Men 3
8:53:00 PM 213 Tony Gumbel Dan's Comp Factory Racing Men 3
8:54:00 PM 214 Ross Williams Athletic Mentors / GREENWARE Men 3
8:55:00 PM 215 Kevin Baumann EPS cycling team Men 3
8:56:00 PM 216 Joseph Matacale Dan's Comp Factory Racing Men 3
8:57:00 PM 217 Cody Hardley Team Upland Brewing Men 3
8:58:00 PM 218 Brian Sullivan RACE INC. Men 3
8:59:00 PM 219 Alex Morton Andrie Junior Development Team Men 3
9:00:00 PM 220 Eric Knackmuhs Scholars Inn Bakehouse Men 3
9:01:00 PM 221 Conor Swan Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 3
9:02:00 PM 222 Jacob Hoggard Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 3
9:03:00 PM 223 Ean Pugh Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 3
9:04:00 PM 101 Matt Light ML Racing Men 1/2
9:05:00 PM 102 Nicholas Vorwerk Kreitler Racing Team Men 1/2
9:06:00 PM 103 Alex Mclaughlin Texas Roadhouse Cycling Team Men 1/2
9:07:00 PM 104 Christopher Wanley Basemediaracing Men 1/2
9:08:00 PM 105 Rob Thompson Team Spin/Litzler Automation Men 1/2
9:09:00 PM 106 Matthew Salpietro Texas Roadhouse Cycling Men 1/2
9:10:00 PM 107 Ryan Shean Texas Roadhouse Men 1/2
9:11:00 PM 108 Ryan Knapp First Internet Bank Cycling Men 1/2
9:12:00 PM 109 Benjamin Richardson Dan's Comp Factory Racing Men 1/2
9:13:00 PM 110 George Boren DANS COMP FACTORY RACING Men 1/2
9:14:00 PM 111 Andrew Guelzo ATHLETIC MENTORS/ GREENWARE Men 1/2
9:15:00 PM 112 Lucas Kalbfell None Men 1/2
9:16:00 PM 113 Daniel Shamburger EPS Cycling Men 1/2
9:17:00 PM 114 Ian McShane Bissell ABG Giant Men 1/2
9:18:00 PM 115 Grant Erhard Bissell ABG Giant Men 1/2
9:19:00 PM 117 Jonathan Jacob Bissell ABG Giant Men 1/2
9:20:00 PM 118 Hogan Sills Bissell ABG Giant Men 1/2
9:21:00 PM 119 Michael Keller Bissell ABG Giant Men 1/2
9:22:00 PM 120 Thomas Revard Marian University Cycling Team Men 1/2
9:23:00 PM 121 Clayton Travis Kreitler Racing Team Men 1/2
9:24:00 PM 122 Sam Winters Marian University Cycling Team Men 1/2
9:25:00 PM 123 Bryce Nuiver Eps Cycling Men 1/2
9:26:00 PM 125 Kyle Perry Texas Roadhouse Cycling Men 1/2
9:27:00 PM 126 Brice Brookshire Texas Roadhouse Cycling p/b Stradalli Men 1/2
9:28:00 PM 127 John Becker First Internet Bank Cycling Men 1/2
9:29:00 PM 128 Luke Manning Kreitler Racing Team Men 1/2
9:30:00 PM 129 Jarret Oldham First Internet Bank Cycling Men 1/2
9:31:00 PM 130 Douglas Fagan Texas Roadhouse Cycling Men 1/2
9:32:00 PM 131 Robert Frangi Dash Racing Men 1/2
9:33:00 PM 132 Jordan Fleming Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 1/2
9:34:00 PM 133 Jack McCann First Internet Bank Cycling Men 1/2
9:35:00 PM 134 Kirk Albers First Internet Bank Cycling Men 1/2
9:36:00 PM 135 Seth Worthington Yokohama Racing p/b BikeLine/SingletonCoaching Men 1/2
9:37:00 PM 124 Paul Martin First Internet Bank Men 1/2
9:38:00 PM 136 Robert Sroka First Internet Bank Cycling Men 1/2
9:39:00 PM 116 Josh Johnson Bissell ABG Giant Men 1/2

Back