Hilly Hundred

Gray Goat Sports Indy Cross #3 - Traders Point

By: IndyCross.com
Posted: Oct 24, 2015

Gray Goat Sports Indy Cross #3 - Traders Point
Zionsville, IN
October 24, 2015
 
Men 1/2/3
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
18
Aaron Beebe ICC BISSELL-ABG-GIANT INDIANAPOLIS
IN
100
2
11
Sam Winters Marian University Lynchburg
VA
93
3
17
Ryan Hubbs Speedway Wheelmen Bargersville
IN
88
4
16
Eric Yandl Team Upland Brewing Fountain City
IN
85
5
19
Hogan Sills Astella CHAMPAIGN
IL
83
Men 3
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
308
Justin Miller Team Six One Four Columbus
OH
80
2
303
Lewis Henrickson Team Upland Brewing Indianapolis
IN
73
3
310
Zachary Nehr ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Whitefish Bay
WI
68
4
304
Dustin Jones Team Indiebike p/b IU Health Indianapolis
IN
65
5
313
Paul Franco None Indianapolis
IN
63
6
300
Erik Albers Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
62
7
301
Galen Denney Speedway Wheelmen indianapolis
IN
61
8
307
Joe Laux Team Indiebike p/b IU Health Indianapolis
IN
60
9
302
Dustin Folger Team Novo Nordisk Indianapolis
IN
59
10
319
Jay Lorentz Speedway Wheelmen CARMEL
IN
58
DNF
317
Jake Parker Don Galligher-DRT Consulting Bloomington
IN
20
Men 4/5
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
680
Adrian Ortiz Purdue University Fort Campbell
KY
60
2
674
Chase Wark Birchwood Zimmerman
MN
53
3
662
Bryan Downs Team World Bicycle Relief Indianapolis
IN
48
4
615
Robert Frangi Dash Racing Indianapolis
IN
45
5
600
Nicholas Allman None Indianapolis
IN
43
6
623
Spencer Miller ROLLFAST Zionsville
IN
42
7
614
Matt Emmert None Bloomington
IN
41
8
621
Matthew Hohn None Carmel
IN
40
9
616
Edward Fujawa Matthews Racing Indianapolis
IN
39
10
613
Zach Douglas   INDIANAPOLIS
IN
38
11
634
Thomas McMannis Bicycle Garage Indy Noblesville
IN
37
12
626
Craig Kielbasa None Bartlett
IL
36
13
643
John P Ryan Team Indiebike Indianapolis
IN
35
14
636
Chris Moore Cycling & Fitness Warehouse Richmond
IN
34
15
684
Rob Raguet-Schofield None Fort Collins
CO
33
16
619
David Harstad Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga Bloomington
IN
32
17
610
Brett Conaway None Zionsville
IN
31
18
651
Barry Wilham Gray Goat Sports Greenwood
IN
30
19
648
Shawn Thomas SRAM Factory Noblesville
IN
29
20
624
Adam Kasch Gray Goat Sports Franklin
IN
28
21
640
David Palmer Team World Bicycle Relief Zionsville
IN
27
22
627
Jerod Kizer Js Bikes Racing DANA
IN
26
23
611
Nathan Damm None Madison
IN
25
24
658
Sean Hurley Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga Bloomington
IN
24
25
650
Chuck Warren None Indianapolis
IN
23
26
617
Shelby Gibbs Dash Racing indianapolis
IN
22
27
676
frank troiano Heroes Foundation Cycling Team Fishers
IN
21
28
687
Zachary Andrews None Indianpolis
IN
20
29
638
Chad Nay None Carmel
IN
19
30
688
Timothy Casady Team Nebo Ridge ZIONSVILLE
IN
18
31
686
Gavin Shipley #Bikes Indianapolis
IN
17
32
622
Kevin Houk Bicycle Outfitters Indy McCordsville
IN
16
33
666
Jimmy Ryan Small Batch Indianapolis
IN
15
34
602
Jacob Banks Midwest Development Cycling Inc. Westfield
IN
14
35
682
eric w lewis Spearing & Son Racing indpls
IN
13
36
679
Joshua Harpe The Cycle Studio Fishers
IN
12
37
683
Carter Conaway None Zionsville
IN
11
38
647
Nate Surls Veloworks Urban Cyclery Indianapolis
IN
10
39
689
Dennis Hall   AVON
IN
10
40
690
Dough McCullough   Carmel
IN
10
41
675
Derek Mantyla None INDIANAPOLIS
IN
10
42
660
Jeff Whipple Spearing and Son Racing Indianapolis
IN
10
43
668
Jeffrey Parmelee Midwest Development Cycling Inc. Indianapolis
IN
10
44
672
chad sommerville Spearing & Son Racing indpls
IN
10
45
601
Loren Anderson World Bicycle Relief Indianapolis
IN
10
DNF
685
Jonathan E Lowry None Indianapolis
IN
10
Master 40+
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
430
Eric Anderson ZIPP Masters Team INDIANAPOLIS
IN
100
2
406
Donald Galligher Don Galligher-DRT Consulting Bloomington
IN
93
3
403
chris bowman grey goat sports indianapolis
IN
88
4
429
Ryan Burnette None Lafayette
IN
85
5
401
Greg Bauer Speedway Wheelmen Muncie
IN
83
6
416
Ty Peck Team Heroes- MOB Shelbyville
IN
82
7
407
William Hallberg Team Indiebike p/b IU Health Indianapolis
IN
81
8
423
Mike Hemelgarn Don Galligher-DRT Consulting Avon
IN
80
9
409
Bradley Hayes Js Bikes Racing Brazil
IN
79
10
427
Randy Witte The Bicycle Station Shelbyville
IN
78
11
411
Jim Jensen Gray Goat Sports Indianapolis
IN
77
12
417
John Porter Fit Livin Cycling Team Westfield
IN
76
13
418
Jason Renschler Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
75
14
402
Todd Belanger Rollfast Carmel
IN
74
15
414
Jay Lorentz Speedway Wheelmen CARMEL
IN
73
16
421
Russell Nichols Team Wold Bicycle Relief Carmel
IN
72
17
432
Robert Church None West Lafayette
IN
71
18
431
Tim ODonnell Shamrock Cycles Indianapolis
IN
70
19
425
Scott Perry Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
69
Master 50+
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
515
Patrick Hirschfeld Team Indiebike p/b IU Health Indianapolis
IN
100
2
500
Todd Andersen Summit City Cyclocross Team Fort Wayne
IN
93
3
503
Geoffrey Chandler Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
88
4
525
Kevin Noone ICC BISSELL-ABG-GIANT Indianapolis
IN
85
5
517
Scott Bond Speedway Wheelmen Greenfield
IN
83
6
501
Bryan Boggs ZIPP Masters Team Zionsville
IN
82
7
502
Yngvar Brynildssen Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
81
8
513
Ramon Vasquez No Limit Racing Yoder
IN
80
9
509
Michael Henry Team Nebo Ridge Whitestown
IN
79
10
507
Tim Gavin Team Nebo Ridge West Lafayette
IN
78
11
512
Craig Reynolds Js Bikes Racing Terre Haute
IN
77
12
523
Matt Rouse None Fishers
IN
76
13
505
John Gardner Js Bikes Racing Terre Haute
IN
75
14
519
tom peek Speedway Wheelmen anderson
IN
74
15
524
E. Michael Ozment Team Mack Racing Assoc. LTD champaign
IL
73
16
506
Dave Garriott Gray Goat Sports Indianapolis
IN
72
17
526
James Beebe   Grand Haven
MI
71
18
508
Mark Hamilton Ft. Wayne Outfitters Avilla
IN
70
DNF
511
Kevin Kalbfell   CARMEL
IN
30
DNF
518
Vern LaMere T3 Cycling Team Westfield
IN
30
Single Speed
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
211
Andrew Boneff The Village Cyclery Fairborn
OH
80
2
204
john Conant Dash Racing Indianapolis
IN
73
3
208
Scott Wagner Summit City Cyclocross Team Fort Wayne
IN
68
4
207
Chad Nay None Carmel
IN
65
5
213
James Foster Shamrock Cycles Indianapolis
IN
63
6
212
Nate Lake Dash Racing Indianapolis
IN
62
7
209
Ricky Crosby J's Bikes Racing Terre Haute
IN
61
Women 1/2/3
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
101
Janelle Renschler Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
100
2
104
Sierra Siebenlist Scarlet Fire INDIANAPOLIS
IN
93
3
105
Molly Trueblood Speedway Wheelmen Indianapolis
IN
88
4
102
Natalie Smith Team Six One Four West Lafayette
IN
85
Women 4
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
156
Michelle Hedrich None Clearwater
FL
60
2
161
Judy Porter Fit Liv Westfield
IN
53
3
152
Michelle Dyas None Carmel
IN
48
Junior Boys
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
708
Marek Hayes Js Bikes Racing Brazil
IN
40
2
715
Max Palmer Midwest Development Cycling Inc. Zionsville
IN
35
3
720
Tristen Spalding None Indianapolis
IN
32
4
706
Alex Corby Midwest DEVO/Corby Concepts Carmel
IN
30
5
717
Eddie Stillman Midwest Development Cycling Inc. Brownsburg
IN
29
6
736
matthew albert midwest devo Brownsburg
IN
28
7
722
Aaron Banks Midwest Development Cycling Inc. Westfield
IN
27
8
707
Phillip Emmert Midwest Development Cycling Inc. Bloomington
IN
26
9
705
Henry Conaway Midwest Development Cycling Inc. Zionsville
IN
25
10
700
Kyle Andersen Summit City Cyclocross Team Fort Wayne
IN
24
11
709
Ayrton Houk Midwest Development Cycling Inc. McCordsville
IN
23
12
704
Calvin Conaway Midwest Development Cycling Inc. Zionsville
IN
22
13
721
Tanner Spalding Midwest Development Cycling Inc. Indianapolis
IN
21
14
737
Lunden Olinger Midwest Devo Indianapolis
IN
20
15
723
Gibson Frizzell Midwest Development Cycling Inc. ZIONSVILLE
IN
19
16
735
Aidan Dobbins Gray Goat Greenwood
IN
18
17
739
Erik Grotland Midwest Development Indianapolis
IN
17
18
713
Ellis Olinger Midwest Devo Indianapolis
IN
16
19
740
Riley McGuire Midwest Development Cycling Inc. Zionsville
IN
15
Junior Girls
Place
Bib
Rider   Team City
ST
Points
1
756
Eliza Gregoire   ZIONSVILLE
IN
40
2
750
Eleanor Dyas Midwest Development Cycling Inc. Carmel
IN
35
3
755
Marie Grassi Lady Gnar Shredders Columbus
OH
32

Back