Mid America TT Series

Gray Goat Sports Indy Cyclocross presented by Shamrock Cycles - Team J's Bikes Trader's Point

By: IndyCross.com
Posted: Nov 1, 2014

Gray Goat Sports Indy Cyclocross presented by Shamrock Cycles - Team J's Bikes Trader's Point Cyclocross #3
Zionsville, IN
November 1, 2014

CLICK HERE for photos by Dark Eagle Studios!!!

Men 1/2/3
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
8
Chad Tieman Summit City Cyclocross
100
2
17
Ryan Myers DRT racing
93
3
16
Justin Miller Team SixOneFour
88
4
15
Brent Houk Speedway Wheelmen
85
DNS
14
Donald Galligher DRT Consulting  
Men 3
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
314
Garrett Sczechowski Tokyo Joe's
80
2
302
Ryan Burnette None
73
3
306
Miles Johnson Team Indiebike p/b Angie's List
68
4
334
cory swihart  
65
5
337
Thomas Walsh Scholars Inn Bakehouse
63
6
331
Kevin Depasse ICC BISSELL-ABG-GIANT
62
7
321
Joe Laux Team Indiebike p/b Angie's List
61
8
330
Jay Lorentz Speedway Wheelmen
60
9
318
William Prann Trek Bicycle Store of KC
59
10
317
justin yoder Team Indiebike p/b Angie\'s List
58
11
338
Ben Weber Unattached
57
12
310
Josh Kline Team World Bicycle Relief
56
13
339
Brent Houk Speedway Wheelmen
55
DNS
312
Andy Paskins SRAM Factory Team  
Men 4/5
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
419
Lewis Henrickson CMS Race Team
60
2
464
Christopher L Hruska Team Matthews Bicycle
53
3
484
Chris Moore Cycling & Fitness Warehouse
48
4
494
Victor Popov Zone-6 Cycling-1st Internet Bank
45
5
409
Christopher Downer Veloworks Urban Cyclery
43
6
476
Edward Fujawa DRT Racing
42
7
442
Corey Smith No Limit Cycling
41
8
435
Russell Nichols Team World Bicycle Relief
40
9
504
Marek Hayes J's Bikes / IHOP
39
10
407
Thomas Davis Team Nebo Ridge
38
11
470
John P Ryan Team Indiebike
37
12
424
Adam Kasch Gray Goat Sports
36
13
501
Wes Kendall J's Bike Shop
35
14
428
Karl Kovach Bicycle Outfitters Indy
34
15
512
Michael Diehl Scholars Inn Cycling
33
16
414
John Garman None
32
17
411
Bryan Downs World Bicycle Relief
31
18
452
Shawn Thomas SRAM
30
19
426
Jerod Kizer J's Bikes/IHOP
29
20
418
David Harstad None
28
21
417
Daniel Harper Team Indiebike p/b Angieslist
27
22
440
Matt Rouse None
26
23
507
William True SRAM Factory Team
25
24
444
Mike Stumpe Team indiebike p/b Angie's List
24
25
506
Jacob Stiefel None
23
26
503
Samuel Runningen First Internet Bank Cycling Team
22
27
499
Joshua Harpe The Cycle Studio
21
28
474
Craig Clayton Fit Livin'
20
29
475
Carl DeAmicis None
19
30
421
Kurt Hershberger None
18
31
441
Collin Shipman Team Nebo Ridge
17
32
510
jason schaffer  
16
33
498
Colin Cassidy None
15
34
508
Nicholas Untch None
14
35
468
Jeff Parmelee IMPD Flying Squadron
13
36
486
David Bradway Dirtway 500
12
37
509
brad rusher tnr
11
38
505
Tom Standers J's Bikes / IHOP
10
39
511
Joseph McGuire  
10
40
487
Jerry Rusin Team Nebo Ridge
10
41
497
Alyn Brown Team Nebo Ridge
10
DNS
415
Shelby Gibbs None  
DNS
436
Jarrod Nichols Midwest Devo  
DNS
489
Nate Surls Veloworks Urban Cyclery  
DNS
500
Scott Hicks Team Goezinya  
DNS
502
Steve Reynolds None  
Master 40+
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
417
Ryan Myers DRT racing
100
2
434
Donald Galligher DRT Consulting
93
3
408
William Hallberg Team Nebo Ridge
88
4
412
Luke Landis Summit City Cyclocross Team
85
5
423
John Porter Fit Livin'
83
6
406
Yngvar Brynildssen Speedway Wheelman
82
7
432
Mike Minichiello Team World Bicycle Relief
81
8
413
Mike Conaway Speedway Wheelmen
80
9
411
Jim Jensen Gray Goat Sports
79
10
410
Bradley Hayes J's Bikes / IHOP
78
11
427
Christopher Yeomans Team Nebo Ridge
77
12
404
Todd Belanger CFW
76
13
402
Matt Allgeier None
75
14
435
Tom Standers J's Bikes / IHOP
74
DNS
401
Chris Arvin DRT Consulting  
DNS
418
Andy Paskins SRAM Factory Team  
Master 50+
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
502
Todd Andersen Summit City Cyclocross Team
100
2
520
Geoffrey Chandler Speedway Wheelmen
93
3
504
Bryan Boggs Zipp Factory Team
88
4
509
Scott Bond Speedway Wheelmen
85
5
534
steven vorderman DRT
83
6
535
Todd Dygert  
82
7
533
Tom Elliott Team Matthews Racing
81
8
518
John P. Schmitz Indiebike.com p/b Angie's List
80
9
501
Glen Alden Men of Steel Racing
79
10
517
Craig Reynolds J's Bikes/IHOP
78
11
508
John Gardner J's Bikes / IHOP
77
12
516
tom peek speedway wheelman
76
13
515
E. Michael Ozment team mack
75
14
524
Bob Wilson  
74
DNS
511
Mark Hamilton Fort Wayne Outfitters  
DNS
530
Timothy Wozniak Speedway Wheelmen  
Women 1/2/3
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
9
Natalie Smith Purdue University
100
2
4
Christina Paul J's Bikes/ IHOP
93
3
1
Nicole Borem Summit City Cyclocross Team
88
Women 4
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
410
Agueda Formoso Mayan Team Nebo Ridge
60
2
407
Jennifer McConnell None
53
3
411
Emily Andrews Dirtway 500
48
4
412
Misty O'Neil DIRTWAY 500
45
Single Speed
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
513
John Paul J's Bikes/ IHOP
80
2
506
Craig Reynolds J's Bikes/IHOP
73
3
504
Chad Nay None
68
4
512
Bradley Hayes J's Bikes / IHOP
65
5
507
Nathan Schickel Kreitler Racing Team
63
6
503
Michael Myers Js Bikes
62
Junior Boys
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
306
Marek Hayes J's Bikes / IHOP
40
2
301
Kyle Andersen Summit City Cyclocross Team
35
3
320
eddie stillman  
32
4
323
matthew albert  
30
5
311
Cyrus Crandell J's Bikes / IHOP
29
6
304
Hudson Burnette None
28
7
303
Brooks Burnette None
27
8
321
Andrew Kauffman Midwest Devo
26
DNS
308
Max Palmer Midwest Devo  
DNS
316
Parker Hawkins Red Zone Cycling  
Junior Girls
Place
Bib
Rider   Team
Points
1
502
Corabelle Lane-Kyger J's Bikes/IHOP Racing
40
2
506
karoline fairbanks  
35

Back