Superweek
Wisconsin

  | July 13-29, 2007 |
CLICK HERE to submit your results to TrueSport.com
BACK TO MAIN RESULTS PAGE

July 25 | Bellin Health Village of Howard Cycling Classic - Green Bay, WI

Pro & Cat 1/2 Men
Place
Race
Name Team Hometown
No.
1
10
Peter Dawson SouthAustralia.com Australia
2
17
Christian Grasmann Team Sparkasse Germany
3
43
Jorge Alvarado Kahala-LaGrange Mexico
4
38
Bryson Bowers Jet Fuel Coffee Canada
5
353
Jared Bunde G.S. Mengoni U.S.A. Brooklyn, NY
6
365
Karl Bordine 5 Star Fish Oceanside, CA
7
16
Sebastian Frey Team Sparkasse Germany
8
360
Curtis Gunn Successful Living Tucson, AZ
9
22
Kayle Leo Grande Rock Racing Rancho Cucamonga, CA
10
304
Hayden Godfrey Colavita Olive Oil New Zealand
11
47
Marco Rios Kahala-LaGrange Mexico
12
11
Darren Harry Alliance Australia
13
45
Jonathan Cantwell Kahala-LaGrange Australia
14
72
Cole House Wheel & Sprocket Pro Development Oneida, WI
15
100
Carlos Vargas Team Hotel San Jose/Silicon Labs Colombia
16
230
David Kay Great Dane Velo Club De Pere, WI
17
36
Daniele DeFranceschi Jet Fuel Coffee Canada
18
380
Chad Hartley Team BMC Clarendon Hills, IL
19
313
Craig Dodson Team Cobblestone/Nature's Path Pasadena, MD
20
351
Luke Cavender Wolverine Sports Club Troy, MI
21
333
Clayton Goldsmith Hayes Brakes Kenosha, WI
22
317
Sean O'Rourke Kenda USA/Raleigh America Racing Team Auburndale, MA
23
18
Andreas Mueller Team Sparkasse Germany
24
150
John Coyle Wolverine Sports Club Stoughton, WI
25
55
Ian Stanford A&F Pro Development Cycling Team Winona, MN
26
52
Jaime Gandara A&F Pro Development Cycling Team El Paso, TX
27
70
Andrew Crater Wheel & Sprocket Pro Development Milwaukee, WI
28
305
Paul Sumner Adobe/Schwalbe pres by Lombardi Sports San Rafael, CA
29
358
Luke Servedio Krystal/ SCV Clarksville, TN
30
335
Chad Fischer Adobe/Schwalbe pres by Lombardi Sports El Cerrito, CA
31
121
Tyler Gough Adobe/Schwalbe p/b Lombardi Sports Middletown, CA
32
57
Bennet van der Genugten A&F Pro Development Cycling Team Holland
33
364
Lance Coburn 5 Star Fish Las Vegas, NV
34
37
Zack Morris Jet Fuel Coffee Canada
35
352
Eugene Boronow GS Mengoni U.S.A. Jamaica, NY
36
293
Eric Nitschke Adobe/Schwalbe pres by Lombardi Sports Menlo Park, CA
37
299
Shane Densmore Compliance Depot Denton, TX
38
245
Ryan Hebert Scheels All Sports Eau Claire, WI
39
357
Gray Skinner MorePartnerincome.com/Juris Nashville, TN
40
374
Kenneth Haines America's Dairyland Wausau, WI
41
175
Matthew Sherwin Sakonnet Technology U25 Team Australia
42
210
Andrew Armstrong Matrix Cycle Club/RBM Plano, TX
43
326
Terry Huss Raleigh Allstars Raleigh, NC
44
377
Chris Morris Great Dane Velo Club (GDVC) Mosinee, WI
45
183
Matt Waite Brazen Dropouts/Cronometro Stevens Point, WI
46
376
Daniel Holsen Manitowoc, WI
47
48
Edgar Parra Kahala-LaGrange Mexico
48
318
Tracy Thompson Atlas Core Cycling West Burlington, IA
49
144
JD Bergmann Kovarus/Squadra Ovest Albany, CA
50
21
Kevin Klein Rock Racing Menlo Park, CA
51
154
Leonardo Frayre Avalos Mexico
52
54
Josh England A&F Pro Development Cycling Team Auckland, New Zealand
53
149
Jonathan Carlson Squadra Kovarus San Francisco, CA
54
184
Matthew Yeakey Schwinn Regional Racing Team Madison, WI
55
359
Sam Silvey morepartnerincome.com Development Team Chattanooga, TN
56
350
Tim Finkel Wolverine Sports Club Troy, MI
57
332
Frank Sarate CoCalCycling.com Claremont, CA
58
212
Timothy Clark Great Dane Velo Club (GDVC) Middleton, WI
59
74
Jeff Kapheim Wheel & Sprocket Pro Development Menasha, WI
60
211
Dan Ajer Great Dane Velo Club McFarland, WI
61
366
Eric Warnsman AT&T Austin, TX
62
355
David Sommerville Anthem Blue Cross Blue Shield Cycling Brooklyn, NY
63
(unknown rider)
64
172
David Sachs Vision Quest Evanston, IL
65
282
Jens Brabbit Bianchi Grand Performance Winona, MN
66
320
Tim Srenaski Bianchi/Grand Performance Green Bay, WI
67
321
William Hickey Colorado State U-Rams Cycling Team Fort Collins, CO
68
375
Gregory Bauer Team Tilson Homes Houston, TX
69
131
Adam Biwan PCW Cycling Sheboygan, WI
70
27
Austin Carroll Rock Racing Orange, CA
71
379
Thomas Clark Great Dane Velo Club Platteville, WI
Road Runner Point Sprints - Men - Round 1
Place
Race
Name Team Hometown
No.
1
17
Christian Grasmann Team Sparkasse Germany
2
18
Andreas Mueller Team Sparkasse Germany
3
16
Sebastian Frey Team Sparkasse Germany
4
72
Cole House Wheel & Sprocket Pro Development Oneida, WI
5
71
Shane Braley Wheel & Sprocket Pro Development St. Augustine, FL
6
70
Andrew Crater Wheel & Sprocket Pro Development Milwaukee, WI
7
319
Evan Fader Battley Harley Davidson Washington, DC
Road Runner Point Sprints - Men - Round 2
Place
Race
Name Team Hometown
No.
1
17
Christian Grasmann Team Sparkasse Germany
2
10
Peter Dawson SouthAustralia.com Australia
3
38
Bryson Bowers Jet Fuel Coffee Canada
4
43
Jorge Alvarado Kahala-LaGrange Mexico
5
70
Andrew Crater Wheel & Sprocket Pro Development Milwaukee, WI
6
72
Cole House Wheel & Sprocket Pro Development Oneida, WI
7
18
Andreas Mueller Team Sparkasse Germany
Road Runner Point Sprints - Men - Round 3
Place
Race
Name Team Hometown
No.
1
17
Christian Grasmann Team Sparkasse Germany
2
10
Peter Dawson SouthAustralia.com Australia
3
38
Bryson Bowers Jet Fuel Coffee Canada
4
43
Jorge Alvarado Kahala-LaGrange Mexico
5
18
Andreas Mueller Team Sparkasse Germany
6
16
Sebastian Frey Team Sparkasse Germany
7
70
Andrew Crater Wheel & Sprocket Pro Development Milwaukee, WI
Road Runner Point Sprints - Men - Round 4
Place
Race
Name Team Hometown
No.
1
17
Christian Grasmann Team Sparkasse Germany
2
10
Peter Dawson SouthAustralia.com Australia
3
43
Jorge Alvarado Kahala-LaGrange Mexico
4
38
Bryson Bowers Jet Fuel Coffee Canada
5
18
Andreas Mueller Team Sparkasse Germany
6
70
Andrew Crater Wheel & Sprocket Pro Development Milwaukee, WI
7
245
Ryan Hebert Scheels All Sports Eau Claire, WI

all rights reserved. © TrueSport.com 1997-2007